Wpis z mikrobloga

Chcesz się nauczyć programować? A może tworzyć gry... albo tworzyć muzykę rysować?

Lecz zawsze wydawało ci się, że się do tego nie nadajesz? Że brakuje ci talentu, inni są lepsi, że to bez sensu?
A może problemy z motywacją?

A może już się uczysz, ale nie widzisz efektów, albo te efekty są bardzo małe?

Mam pewną odpowiedź :)

W dobie social mediów, rozpraszaczy typu Facebook, Wykop, Mirko i stałego podłączenia do telefonu ciężko się skupić na jednym zadaniu. Pewnie wielu z was ma takie myśli "A co ciekawego na mirko w gorących się dzieje?". Więc przerywacie pracę i i skrollujecie tagi czy główną.

I tym sposobem wydaje wam się, że pracujecie, że przeznaczyliście na coś 3-4 godzin, a właściwie wyszło z tego ledwo 45 minut. Jednak znalazłem na to sposób.

https://toggl.com/

Aplikacja do mierzenia czasu. Niby banał. Niby nic, ale pokazuje faktycznie ile przeznaczyliśmy na daną rzecz czasu.
Chęć na coś innego niż praca? Zatrzymujesz czas. Wracasz do pracy? Klikasz start. Niby nic. Niby można było to robić na kartce długopisem i zegarem czasowym, ale to nie jest to samo.

Najlepsza rzecz zaczyna się, gdy chcecie zobaczyć statystyki. Uwielbiam statystyki :)
Pokazuje wtedy przekrój, ile czasu przeznaczyliście na daną rzecz danego dnia i ile danego tygodnia.

Tym sposobem możecie ulepszać swoje czasy. Znajdować luki w waszym planie i być bardziej produktywni.

A najlepsze jest to, że można to wykorzystać do wielu innych rzeczy. Do projektów programistycznych. Szczególnie polecam ludziom co tworzą gry, aby policzyć ile czasu wychodzi na daną grę. Wiadomo, niektórzy tworzą 3 miesiące, ale ile faktycznego czasu?

W powiązanych wrzucam swoje statystyki z nauki rysunku, bo jednak chciałbym się kiedyś nauczyć rysować :)

Aby was trochę zmotywować wymyśliłem, że każdy z was by mógł zająć się czymś co chciał od zawsze robić, ale nie miał motywacji. Spróbować tydzień nad tym posiedzieć, zapisać statystyki i podzielić się po tygodniu w tagu : #wykopowastatystyka

#naukaprogramowania #gitara #tworzeniemuzyki #rysujzwykopem #motywacja #gamedev #dataisbeautiful
Pobierz R.....x - Chcesz się nauczyć programować? A może tworzyć gry... albo tworzyć muzykę r...
źródło: comment_wVKF76NXKU1FbPg1xdRqaFglpr2VZx20.jpg
  • 23
@Rezix: Czy strona w przeglądarce musi być cały czas otwarta? Trzeba instalować jakąś aplikację która śledzi otwarte programy? Jest jakaś apka mobilna żeby nie robić tego na PC? Brzmi ciekawie, ale nie mogę teraz przetestować sam. ;)

Do zapisywania zadań używam darmowego Producteev, działa przez web i jako apka na androida. Można zrobić sobie kilka projektów i zapisywać notki z komentarzami i datami, potem wyświetlać na kalendarzu, trochę taki Redmine, tylko
@NeXIcE: 1. Czy strona w przeglądarce musi być cały czas otwarta?
1. Nie musi.

2. Trzeba instalować jakąś aplikację która śledzi otwarte programy?
2. Ona nie śledzi otwartych programów. Klikasz start i tyle. Sam określasz czas. Wydaje mi się, że appka podana przez @hesus do śledzenia otwartych programów będzie lepsza :)

3. Jest jakaś apka mobilna żeby nie robić tego na PC?
3. Jest. Mam. Używam :)

Tak ogólnie to obojętne
@Rezix: Spróbuje potem Twojej propozycji, właśnie wolę coś prostego co nie śledzi systemu, najlepiej z komórki żeby przeglądarka nie rozpraszała i żeby można było samemu włączać odliczanie. Wbrew pozorom w ten sposób łatwiej liczyć czas, bo pracując muzycznie nie zawsze działa oprogramowanie, a czasami nawet i komputer, planuje się coś, gra na instrumentach itd. :))