Wpis z mikrobloga

Chciałem zaprezentować wam łamigłówki z jakimi zmagali się Polacy ponad 80 lat temu. Czy Mirki i Mirkówny poradzą sobie z tymi zagadkami w czasach obecnych?

Jeśli będzie zainteresowanie mogę umieszczać kolejne.

Zatem, zaczynamy!

Tygodnik Ilustrowany 16 lipca 1932 roku

Dział Rozrywkowy pod kierownictwem M. Choynowskiego

#zagadka #historia #rozrywka #logika #iirp #matematyka

mój autorski:
#starezagadki
Pobierz adam-skowyt - Chciałem zaprezentować wam łamigłówki z jakimi zmagali się Polacy ponad...
źródło: comment_FRQ5TwMzCHCBxR5o7FnOWM9Di3eMlaXu.jpg
  • 37
@adam-skowyt: podeślij mi rozwiązanie pierwszej na PW proszę, rozkminiam że chodzi o to żeby przyjąć tok rozumowania że jest jeden (lub kilku) dowódców równych stopniem których nie można w żaden sposób uznać za podwładnych w tym oddziale. możesz mi podesłać samą liczbę a reszte sam rozgryzę.
@mpmp-pmpm: hmmm nie do końca się zgadzam bo wyraźnie masz w treści zadania, że podwładnych masz 164 prawda? To jak podwładnym może być komendant?

Widzę, że zainteresowanie bardzo słabe a szkoda.

Na chwilę obecną rozwiązane jest tylko 1 zadanie i to w zasadzie z lekką pomocą. Nadal na prawidłową odpowiedź oczekują zadania 2 i 3

Tak więc odpowiedź do 1 zadania brzmi

@adam-skowyt: Z treści wynika to co zrobiłem, tzn taki jest sens zdania, więc wynik poprawny bo spełnia wymagania. Może gdzieś kiedyś była inna wersja tego zadania? I op po prostu ma skan tej zrypanej? :P
@adam-skowyt: Ale weź powiedz że moja odpowiedź się nie kalkuluje... widać że jest poprawna, masz stan wyjątkowy, proszę wyślij mi na PW jaka jest inna poprawna odpowiedź bo ciekawy jestem jak diabli. EDIT moja nawet jest zgodna z przykładem w treści!