Wpis z mikrobloga

Oglądałem sobie trochę recenzji mi4c i cholera praktycznie w każdej powtarzają się takie wady:
1 - powiadomienia dochodzą z jakimś kosmicznym opóźnieniem bo MIUI ubija procesy(na telefonie z 3G ramu?)
2 - MIUI laguje na telefonie ze snapem 808 i 3GB ramu
3 - Aplikacje z playstore ściągają się strasznie wolno a instalują jeszcze wolniej
4 - w telefonie trzeba grzebać cały dzień żeby to MIUI działało jak prawilny android
5 - touchscreen ma opóźnioną reakcje
6 - bateria taka sobie

To wszystko kwestia zasyfionego romu(aczkolwiek pisali w recenzji że wgrali jakiegoś czystego) i po instalacji polskiego MIUI to znika, czy to po prostu typowy chiński sprzęt gdzie nie może działać wszystko idealnie?

#android #xiaomi #miui #mi4c
  • 19
@rdy: Nie mam ani jednego problemu z wymienionych. Wiadomości przychodzą z sekundowym opóźnieniem max, miui działa super płynnie, aplikacje normalnie się pobierają i instaluja(był tam jakiś błąd podobno ale mnie nie dotknął), nie grzebałem nic a sam android nie jest prawilny :D, Opóźnienie ekranu dotykowego to nie wiem jak to sprawdzają ale przy normalnym użytkowaniu nic takiego nie odczułem, bateria od 3 do 6 godzin sot.
@rdy: 1 - różnica max 5 sekund w porównaniu do iPada. Zwykle "pika" jednocześnie. No jedynie Facebook Messenger, ale on jest ogólnie ujowy i nigdzie nie działa tak jak powinien
2 - MIUI chodzi szybko na tym telefonie
3 - Pobieranie poprawili już wgraj aktualizacje
4 - trochę trzeba ustawić, żeby ustawić pod siebie, ale tragedii nie ma.
5 - nie zauważyłem
6 - bateria faktycznie jak na taką pojemność kiepsko
@szklarnik:
oglądałem i czytalem recenzje chyba z phonearena i gmsarena, stąd to moje zdziwienie. Czyli ogólnie to mogły być problemy softowe które są już naprawione
@Wojti99: Za duża moc obliczeniowa/ bateria max 2 dni trzyma(zwykle jeden przy danych włączonych)
Czasami zamykają mi się aplikacje, ale pewnie coś źle ustawiłem lub klikam cofnij.