Wpis z mikrobloga

@ufik78: Nie obrażaj się, już odpowiadam na Twoje pytanie na temat parkingów w kamienicach:
Tak, robi się takie rzeczy w ramach rewitalizacji kamienic. Jak dokładnie wykonać taki parking to nie wiem, podejrzewam, że ze zrobieniem takiego na podwórku nie ma większych kłopotów natomiast w wypadku budynku to jest to normalne pogłębianie piwnicy ( http://muratordom.pl/budowa/remont-domu/poglebianie-piwnicy-jak-je-przeprowadzic,23_12333.html ) i zrobienie w nim rampy i parkingu, a w wypadku małej działki umieszcza się w takim miejscu system parkowania automatycznego jak na obrazku poniżej:
#architektura
źródło: comment_Xx73qwnlb1c6ExA61KBFDytlasOCptcR.jpg
  • 4
@Aerin: Spoko, nie obraziłem się :) Ale faktycznie troszkę mylące było to pytanie. Poza tym troszkę poszukałem i faktycznie pod placami nie ma problemów, a te kamienice które widziałem to niebyły aż tak stare (pewnie odbudowywane po bombardowaniach) więc może były już w planach parkingi. Nvm, ale dzięki za odpowiedź.
@Aerin: Piwnic starych kamienic raczej się nie pogłębia. Jedna rzecz to, że w czasie powstawania najpewniej nie spełniały dzisiejszych norm konstrukcyjnych to po upływie czasu fundamentów każdy boi się dotykać. Jak jeszcze dodasz, że zamiast słupów masz nośne ściany wszędzie itp. to może się to średnio opłacać.
Obstawiałbym, że praktycznie wszystkie te "stare kamienice" z garażami podziemnymi są nowsze niż się na pierwszy rzut oka wydaje.
@NuGuns: no właśnie tak wywnioskowałem po krótkim googlowaniu. Pamiętam odcinek Archtecture is good idea o projektowaniu domów z garażami podziemnymi i wiem, że to nie jest tak hop siup. Dzięki.