Wpis z mikrobloga

Nowy rok, jedni idą na siłkę, inni się óczo, a ja chcę rysować ( ͡º ͜ʖ͡º).
Także pytanie do Was Mirki, od czego zacząć? Zdaję sobie sprawę, że kluczem jest praktyka, ale to raczej nie wystarczy. Macie jakieś sprawdzone tutoriale, książki, cokolwiek? Tak żeby człowiek trochę liznął teorii, jakoś ogarnął o co chodzi w perspektywie itp.
#rysujzwykopem #rysunek #zainteresowania #pytanie
  • 7
@Kisielow: @sohee: Jaki tam ze mnie ekspert :D

Na pewno dużo rysować.

A co do materiałów, małe podsumowanie dałem tutaj:

http://www.wykop.pl/wpis/15864823/niedlugo-zakonczenie-roku-pewnie-wielu-z-was-wybie/

Na początek rysować co się lubi. Oswoić z ręką. A potem poprawiać niedoskonałości. Jeżeli nie wychodzą nam twarze, to rysować twarze. Jak perspektywa nie wychodzi, to rysować budynki, samochody, Jeżeli nie umiemy rysować rąk, nóg, a chcemy szybko mieć jakieś efekty, to rysujemy sam kontur, ale pamiętamy, że będziemy
@sohee: To fakt. Zacząłem rysować jak miałem 21 lat.

Niby coś tam się rysowało na boku zeszytu na lekcjach, ale każdy wie jak to wygląda :D
I około 2011 roku chciałem zacząć uczyć się grafiki cyfrowej. Kupiłem nawet tablet, ale jak zdałem sobie sprawę, jakie to jest trudne. To odpuściłem i wróciłem do tego rok temu :)
@blondeblossom: A wszystko :D. Drzewa, domy, ulice, ludzi, zwierzęta, krajobrazy, potwory, zwłoki, żaglowce, wszystko co mnie zainteresuje.

@Rezix: Dzięki! Myślę, że dużo z tych materiałów się przyda. A co do rysowania bzdurek to to samo u mnie. Coś się rysowało na marginesach, pchły czy inne tasiemce na zajęciach, ale w sumie to wszystko na odwal się, bez jakiegoś zaangażowania. A żałuję. W końcu była okazja do ćwiczenia ręki i w
@Kisielow: Rysuj jak najczęściej.
Patrz na to co Ci chcesz narysować i rysuj.

Najłatwiejsze są chyba przedmioty które masz pod ręką ewentualnie zdjęcia codziennych przedmiotów (z tym że szklane, plastikowe są dość trudne do ogarnięcia).

Proponuję poprawiać systematycznie starsze rysunki na zasadzie "narysuj to jeszcze raz" bo wtedy najłatwiej zobaczyć postępy (bo tak to wydaje nam się że tych postępów nie ma i się zniechęcamy).

No a wyżej podano Ci link