Wpis z mikrobloga

Mirki z #legnica czy istnieje jeszcze to kino?
Pytam bo to ważne miejsce w moim życiu. Na początku lat 90-tych ub.w. mając buntowniczy etap egzystencjalny miast do szkoły (energetyk) to często siedziałem w tym kinie. Zawsze modliłem się by ktoś jeszcze przyszedł (godziny poranne) bo właściciel nie chciał uruchamiać sprzętu tylko dla mnie.
Pewnego zimnego, jesiennego dnia pojawiła się ona, zwykła dziewczyna, niezwykła we wszystkim co robiła, też buntowniczka. Przez jakiś czas oglądaliśmy razem filmy a ja ukradkiem spoglądałem na nią, jak przeżywa każdy, nawet ten najmarniejszy.
Gdy zdałem sobie sprawę, że się zakochałem i chciałem jej powiedzieć jak bardzo jest dla mnie ważna... zniknęła. Znów byłem sam...

P.S.
Obok kina była taka knajpka z pizzą na grubym cieście.
#pytanie #nostalgia #uczucia #feels
Pobierz l.....e - Mirki z #legnica czy istnieje jeszcze to kino?
Pytam bo to ważne miejsce w ...
źródło: comment_wkDjB0RHjFlA0VQuNuSDc6aUFQyECUv3.jpg
  • 14
@laziale: prewentywnie zaplusuje, może ona też czyta wykop, pamięta ten poranek, płacze i za chwile do Ciebie napisze #bedoseksy, wasza historia wpadnie w gorące "miłość po latach odnaleziona na wykopie" a ten komentarz zdobędzie milijon plusów...
@anonim1133: W Piaście byłem ostatnim razem 5 albo 4 lata temu właśnie na seansach tego klubu. Płaciłem bodajże 12 zł za cały miesiąc i co poniedziałek o 18.00 puszczali te filmy, które są na biało czarnych plakatach porozwieszanych po centrum (nie wiem jak na Koperniku i Piekarach). Ostatnio chciałem właśnie wrócić i byłem pewien, że jeszcze funkcjonuje, bo wiszą plakaty z grudnia.
@laziale: Piast jest częścią ODRA-Film, sieci kin studyjnych współfinansowanych przez państwo. Parę lat temu jak doszło do kompletnego przejęcia, wymienili projektory na wyłącznie cyfrowe, nawet z obsługą 3D, przez co zmienił się też repertuar - generalnie pokazują to samo co Helios, czasami trochę dłużej to co tam jest w KK, ale to rzadkość.

Jedyną zaletą tego jest to, że jak nie ma miejsc w Heliosie, to idzie się do Piasta, bo
@Joz: Raz w tygodniu, w poniedziałek zmieniają repertuar. Zamiast nowości, starsze filmy, dużo polskich, dużo oskarowych. 12zł miesięcznie się płaci, masz w tym seans co poniedziałek, więc wychodzi po 3zł/