Wpis z mikrobloga

@Imago91: Zależy w jaki sposób to zrobią. Pamiętaj że komornik może też dla ciebie kasę z kogoś ściągać. Możesz prowadzić firmę, kolo ci nie płaci więc komornik jest wtedy jak najbardziej twoim przyjacielem. Ale tu bardziej chodzi o to co #!$%@? i to musi być ukrócone. Muszą tylko sensownie ustawę przygotować a z tym pis ma ogromne problemy. Jak ich nie lubię to ten pomysł popieram.
@Imago91: Stała pensja i jakieś dodatki za skuteczność? Nie zdziwiłbym się jakby skuteczność spadła. Wygląda trochę jak skok na ich kasę. No ale ja tam poczekam aż będą konkrety.
@1Jurko trafiali się idioci więc popierasz dowalenie całej grupie?
@Imago91: ujme to tak: punkt widzenia zmienia sie z punktem siedzenia.
większość jazgoczących na komorników to dłużnicy. dłużnicy którzy zaciągnęli zobowiązania i z jakiegoś powodu nie chcą ich spłacać. nie chcą przyjąć konsekwencji swojego wcześniejszego działania, a osobę która egzekwuje prawo i stoi na straży praw wierzyciela uważają za nieludzkiego oprawce, bo DZIECIOM TELEWIZOR ZABIERA DUR DUR JAK ON MOZE. tak zabiera, ale nie dzieciom, a durnym rodzicom. Pech chciał, że
@Imago91: Założenie błędne. A pomysł prawdopodobnie niewykonalny.

Komornicy w Polsce mają dwa przeciwstawne problemy
1. Egzekucje z niewłaściwych osób.
2. Niska skuteczność egzekucji.

Chodzi o to że bez kompleksowych rozwiązań, próba rozwiązania jednego problemu powiększa drugi.

Przejście na państwowy wikt nie rozwiązuje żadnego z nich.
skończy się zajmowanie wszystkiego co popadnie, żeby hajsu zarobić bez żadnej odpowiedzialności.


@TenebrosuS: zły cytat... nie wiem dlaczego. Miałem na myśli j/w. Nie wiesz o czym piszesz, ale piszesz...
@NieBojeSieMinusow: teraz komornik pobierał 30% od ściąganego długu. Czyli ściągał 100 kafli, więc dorzucał do tego 30 zatem ściągał130. Pensja komornika miała pierwszeństwa przed długiem.. Więc jak ściągnął tylko 100k to wpierw sobie brał30 a reszte oddawał wierzycielowi..... Jak ściągnął 30 to zabierał30 i wierzyciel mógł go cmoknąć w pompe. Do tego musiałęś komornikowi wskazać majątek na zaspokojenie roszczeń. Więc jak się pomyliłeś 2 razy to komornik umarzał sprawe i brał