Wpis z mikrobloga

Jeszcze w temacie matur.

Akcja na skrócie w piątej minucie. Maturzysta Wiązowski po dynamicznej akcji wbiega z piłką w pole karne, odgrywa do maturzysty Palucha, ten dośrodkowuje z powrotem do rówieśnika, który trafiając zabiera 2 punkty walczącej o awans do Ekstraklasy Zawiszy Bydgoszcz. Bogdanka jest w tabeli na tyle nisko i ma na tyle dużą przewagę nad strefą spadkową, że nie gra już o nic. Tarasiewicz będzie długo wspominał ten mecz.

Smutne jest to co się dzieje z Szałachowskim. Kiedyś był przymierzany do kadry, strzelał gole Wiśle, wykupiła go Legia, a potem dramat. Zawodnik ze szkła. Wrócił tam skąd się wybił (nie liczę Motoru, bo ostatnim piłkarzem, który stamtąd wyszedł i pokazał się Europie był Jacek Bąk w 1954 r.). Szałach całkiem zatracił skuteczność, została tylko dynamika i chęci. Mało. Smutno mi z tego powodu, bo od zawsze lubiłem jego grę, a we wszystkich Football Managerach zawsze ustawiałem go w wyjściowym składzie. Taki ulubiony piłkarz.

Sędziowie bardzo na plus. Czasem się trafi jakiś Jarzębak, ale tym razem nie tylko dobrze sędziowali, ale nawet mieli poczucie humoru. Coolstory będzie.

Na przedmeczowym spotkaniu z delegatem gdzie ustalane są różne pierdoły techniczne (reprezentujący TV mówi w którą stronę się mają ustawić do kamer na początku, jak wyjść i na jaki sygnał zacząć mecz) liniowy mnie nieźle skołował. Podszedł i powiedział, że w związku z bardzo wysoką temperaturą mecz zostanie rozegrany w trybie 3x 30 minut i wszystko zostało zaakceptowane przez delegata. Dodał, że jest akceptacja realizatora, bo będzie większy przychód z reklam. Popatrzył się tak poważnie, że dopiero po chwili zrozumiałem, że to troll :)

#pilkanozna #leczna #bydgoszcz #pierwszaliga #coolstory
  • 1