Wpis z mikrobloga

Szukam samochodu za ok 5000zl. I zdarzają się ogoszenia 406 coupe za taka własnie kwotę. Tylko, czy opłaca się w coś takiego pakować? Czy to raczej szrot? Oczywiście nie szukam nowego auta za taką kasę, ale chciałbym, żeby mógł tym przejechać z pkt A do pkt B bez generalnego remontu po tygodniu od zakupu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#406coupe #peugeot #motoryzacja #zakupauta
  • 13
@MrWszystko: jesli nie musi byc francuz to moze honda civic VI lub mazda 323f BA? Mam i jeden i drugi. Mazda nalatalem juz prawie 100k km z tego polowa na gazie. I nie zawodzi w sumie.
@skowyr: 406 to jedna z opcji, którą rozważam i dlatego pytam czy to jest coś na co warto w ogóle zwrócić uwagę w tej cenie. Civica i mazdę też biorę pod uwagę jesli się trafi jakis ciekawy :P
@MrWszystko: budżet niewielki, więc domyślam się, że wolałbyś jak najmniej wydawać na naprawy. Może więc warto pójść w coś bardziej bezpiecznego. Poza tym pamiętaj, żeby nie wydawać całego hajsu który masz na auto od razu - musisz zostawić sobie trochę na ewentualne naprawy (a przy takich starych autach na pewno jakieś będą konieczne)
@MrWszystko: rozumiem, ale warto jednak przynajmniej parę stów mieć na wszelki wypadek, bo różnie się zdarza. "Na wczoraj" to kiepski termin w kupowaniu auta, bo pośpiech jest niewskazany, ale rozumiem, że czasem tak po prostu bywa i nic na to nie poradzisz. Nie jestem jakimś super specem i znawcą rynku aut używanych, ale przy szukaniu auta (też w stosunkowo niewielkim budżecie) nauczyłem się jednego: nie szukać konkretnego modelu, tylko po prostu
taki budżet raczej wynika z tego, że auta potrzebuję na wczoraj


@MrWszystko: to z takim budżetem i wymaganiami szukaj raczej czegoś co skręca, jeździ, hamuje i nie zostawia czterech śladów no i nie sypie się za nim rdza, na szukanie czegoś co Ci się podoba znajdź sobie więcej czasu i pieniędzy.
@xetrov: bo 406 lata i zostawia 5 śladów... to jest moje pytanie właśnie, czy 406 coupe za 5 tyś może spełnić przynajmniej te wymagania o których mówisz czy tylko na zdjęciu ładnie wygląda a w rzeczywistości rozpadnie się na pół na pierwszym zakręcie
@MrWszystko: nie musi zostawiać, ale może, przecież to taki budżet w którym szukasz kilkunastoletniego samochodu w którym najwazniejsze było to jak był traktowany a nie jakie miał wady fabryczne czy słabe punkty, możesz trafić na taką nawet zadbaną, ale patrząc po tym ile one chodzą to egzemplarz za 5k będzie z dolnego pułapu cenowego więc raczej trudno będzie o dobrą sztukę za tyle.
@GG99: Nie, kupiłem Civica VI i byłem bardzo zadowolony jak za taką kasę. Weź pod uwagę że to było 6 lat temu, teraz za 6000zl nie wiem czy uda się coś jeżdżącego kupić :p