Wpis z mikrobloga

@mrslug: żel się wziął od starej nazwy ŻELazoBETon i jeśli chcesz pisać beton to musisz pisać żelazobeton. Nie ma czegoś takiego jak konstrukcje żelbetonowe. Są tylko konstrukcje żelbetowe lub jak wcześniej napisałem konstrukcje żelazobetonowe (choć od tego sformułowania się odchodzi).
  • Odpowiedz
@shruikan: @dzesi: @bekartproboszcza: @McLovin_: @McLovin_: I co z tego. To jest - uwaga tego się nie spodziewaliście - ŻART. Żarty maja to do siebie że nie zawsze używają poprawnej nomenklatury, często bazują na mylnych powszechnych przekonaniach. I CO TERAZ? SZOK, NIEDOWIERZANIE, MILIONY PYTAŃ BEZ ODPOWIEDZI. Wasze życie już nigdy nie będzie takie samo.

inb4 Thank you for that rock.
  • Odpowiedz
  • 1
@Kaelthas: żarty językowe mają to do siebie że są żartami z języka wiec używanie nieswiadomie błędnych słów jest w takiej sytuacji wręcz naganne. "el-bet" też byłby zabawny. Nie broń używania słów, które są zwykłym lapsusem...
  • Odpowiedz
@shruikan @worldmaster @Frollo @McLovin_ @bekartproboszcza @sveq91 @dzesi Łolaboga, wychodzę na parę godzin a tu taki flejm. @Kaelthas ma rację i order ziemniaka ode mnie, daliście się wpuścić w zgniłe maliny xD osobiście jestem za rasowo czystym językiem, ale od czasu do czasu dobry żart z błędem językowym jest dalej dobry. I tak założę się, że jest spora grupa ludzi używających słowa żelbeton, no i co im zrobicie? To jest USUS! Zwyczajowe błędne
nanorurki - @shruikan @worldmaster @Frollo @McLovin_ @bekartproboszcza @sveq91 @dzesi...

źródło: comment_UdIeScUozAIGr4lLijdOTEt618CSGAE0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz