Wpis z mikrobloga

Mircy pamiętacie jeszcze mojego niewidomego mopsa #vader (który jednak dostał imię gustaw ostatecznie :))? Wszystko u niego ok, radzi sobie świetnie, a tydzień temu doczekał się swojej przewodniczki, która również zamierzamy adoptować ;).

W ogóle, nigdy nie lubiłem małych psów, a mopsy uważałem za jakiś niewypał genetyczny (w sumie dalej tak uważam). Ale jeśli planujecie psa i mieszkacie w bloku, to powiem wam teraz, że mopsy to chyba najlepszy wybór. Może nie wyglądają, ale to naprawdę bardzo inteligentne pieseły ( ͡° ͜ʖ ͡°).

I raz jeszcze to powiem, jeśli już chcecie kupić psa (choć polecam jakiegoś zaadoptować) to nie kupujcie z pseudohodowli. To są właśnie te miejsca które sprzedają "rasowe psy bez rodowodu" gdzie tak jak Gustaw siedzą przez 6 lat w ciemnej klatce na betonie i tracą wzrok...

#pokazpsa #psy #mops #mopsy
Pobierz PanTester - Mircy pamiętacie jeszcze mojego niewidomego mopsa #vader (który jednak do...
źródło: comment_fBMmINs9sU2hwH6flqv9rnM74jCKyx1B.jpg
  • 9
@PanTester: dobry z Ciebie Mireczek, super, że przygarniasz te małe łobuzy <3

Należy dodać, że przez ustawę napisaną na kolanie janusze mogą sprzedawać legalnie takie psy, mogą nawet ogłaszać się, że posiadają rodowody, gdyż zarejestrowani są w tych żałosnych stowarzyszeniach i pseudozwiązkach, gdzie zapłacą za wpisowe, za rodowód i mogą sobie nawet z Cundla Burrego zrobić rasowca, a nikogo nie obchodzi, w jakich warunkach psy są hodowane.
Kiedyś wrzuciłam ten wpis
@nama: znam temat. Niestety jest tak jak mówisz (,) Dla mnie wręcz żałosne jest to, że w tym kraju usystematyzowali prawnie niemal wszystko, a takie sprawy wciąż sobie hulają i ludzie robią biznes (pomijam już fakt, że zazwyczaj nikt tam podatków nie płaci).