Wpis z mikrobloga

@Ziner: Ciekawie to zdjęcie wyszło. Ten szybkościomierz wygląda jakby był w strone pomocnika obróconny :)
Ogólnie "siódemki" to jeden z moich ulubionych loków zaraz po "szóstkach". Niestety odkąd Cargo je zabrało to już nie miałem przyjemności nimi pojeździć :( Dawniej jak jeszcze "szóstki" były "na rękach" to były pięknie utrzymane - i to mi się podobało a jakaś "wolna amerykanka"
@OdpadAtomowy: Nie da się porównać tych dwóch pojazdów - EU44 to ergonomia, wygoda, cisza. EU07 ma już swoje lata, ale jazda nią to ogromna przyjemność - nie ma tempomatu, nie ma elektroniki która Cię wspiera. Taki klasyk ;-)
@Ziner: dlatego pytałem - co wolisz a nie co lepsze ;)
Jestem ciekaw zużycia energii - pewnie na długiej trasie w dobrym stanie gdzie masz mało przystanków to stary lok z rozruchem oporowym zeżre mniej niż asynchrony? Chodzi o brak strat na półprzewodnikach.
@OdpadAtomowy: No nie da się ukryć, że przy rozruchu oporowym, po osiągnięciu jazdy bezoporowej praktycznie 100% energii wykorzystywane jest na cele trakcyjne - jednak większość przewoźników rozlicza się na podstawie ryczałtu, a nie rzeczywistego zużycia.
@Ziner: też bym kiedyś chciał pojeździć, muszę sobie kiedyś zmajstrować jakiś prosty kontroler do Train Sima bo na klawiaturze czy padzie to wuj nie robota :P
@OdpadAtomowy: ah, znam, znam. Podobnie jak zerkałem na forum ISDR że tworzą pulpit pod ten symulator :P Trochę zbyt rozbudowane, i nie miał bym na to miejsca, póki co będę się z jakimś stanowiskiem pod kierownicę zwykłą zmagać :P