Wpis z mikrobloga

Opiszę teraz co mnie boli. Właśnie oddałem do kumpla bebechy z mojego monitora na przelutowanie kondensatorów. Jest to klasyczny Samsung 204B 4:3 (żeby nie mylić z 5:4 - wszystkie stare 17" i 19").

Wojna na proporcje obrazu została niestety przegrana z kretesem - co mnie bardzo martwi. Panorama obecnie rządzi, ale na wysokość ma do zaoferowania jedynie 1080 pikseli. Zakochałem się w rozdzielczości 1600x1200 na 20 calach i jest to dla mnie ideał ergonomii desktopa. Używałem 24" panoramy i subiektywnie to jest jakiś żart, żeby to produkować do czytania i oglądania neta.

Nie ma wyboru, naprawiamy sprzęt, który w tym roku skończy 10 lat. Żeby nie było, w laptopie wygodniejsza jest matryca 16:9, tak samo jak w TV.

#pcmasterrace #technologia #gorzkiezale #niepopularnaopinia
  • 5
@effen773: jw. 1440p od 1000pln, 4k od 1800, ewentualnie 21:9 (wprost idealne do pracy 3440x1440 przy 34 calach), które odpowiada w przybliżeniu dwóm 4:3. Rozumiem frustrację jeśli komp ma być tylko do internetu, ale to czego nie piszesz, to fakt że 4:3 nie było dostosowane do filmów, gier czy devu (albo innej pracy na kilku oknach jednocześnie). O cenie nie wspomnę bo to też wpłynęło na popularność panoramy ;). Do neta/kodu