Wpis z mikrobloga

@ama-japan: Bardzo duże, poszłam w stronę Honmaru i skupiłam się głównie na sakurach. Ładne te różne odmiany. Tak po zimie to trochę średnio, ale w połowie marca musi być pięknie. Za to Tokio + weekend + popularne miejsca to porażka :( Za dużo ludzi. Jutro wracam do zimowego Hokuriku, śnieg mnie pewnie przywita :(
@ama-japan: Boję się to sobie wyobrazić, ale akurat dziś było całkiem pusto. Zawiódł mnie za to dworzec przez remont przed nim, bo nie szło zrobić ładnego zdjęcia.
Zapomniałam o tym maratonie jak planowałam, kiedy przyjechać do Tokio :/
@ama-japan: Dobrze wiedzieć :/ To za kilka lat jak się uda może zaoszczędzić odwiedzę dworzec ponownie.
Zaskoczył mnie za to pchli targ przy Yasukuni, nie spodziewałam się bazaru w takim miejscu
@ama-japan: Coś tam na banerach pisali o niedzielnej giełdzie antyków, rozrzut cen od 100 za jakieś bzdety do 10000 za kamień szlachetny. I standy z jedzeniem zaraz przed wewnętrznym torii. Takie ciekawostki to pewnie babcie przede wszystkim znają.

Co mi się podoba, nawet w Tokio nie traktują człowieka jako gaijina pod względem językowym. Jedynie w Tokio Tower babeczka wyklepała angielską formułkę i dziś w konbini mi przy kasie hello powiedzieli. Dla
@Truszek: Przygotowanie mi się podobało, bo policja pomagająca ludziom przejść przez ulicę i przeprowadzająca staruszki to bardzo przyjemny widok :) I nie odczułam paraliżu miasta!