Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś przytoczy przepis o tym, że gdy zawodnik z bliżej nieokreślonego powodu zostaje zesłany do rezerw, to Komisja Ligi może rozwiązać jego kontrakt z klubem bez jakiejkolwiek możliwości odwołania się. Od razu mówię, że zdanie o " konieczności zapewnienia rozwoju sportowego" mnie nie przekonuje w żaden sposób.

Nie mam żadnego bólu dupy o to, że Cierzniak przechodzi do Legii. To, że Wisła jest beznadziejne zarządzana wie każdy bardziej rozgarnięty kibic tego klubu. Ale co taki kibic może? Tym, że najpewniej trzeba będzie opłacić resztę kontraktu Cierzniaka raczej nikt w klubie się nie przejmuje, bo gość według pewnych informacji miał w kontrakcie wpisaną jakąś śmieszną sumkę, a reszta wypłaty wynikała z bonusów.

#ekstraklasa #pilkanozna (mam wątpliwość do stawiania tych dwóch tagów obok siebie, ale zaryzykuję ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • 5
@Adams_GA: Cytuję komunikat ze strony PZP:

W dniu 2 marca 2016 roku Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych podjęła decyzję w sprawie "Radosław Cierzniak przeciwko Wisła Kraków".


IRSS uwzględniła wniosek zawodnika o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Orzeczeniu nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Do czego się niby mają odwoływać? A ten przepis można traktować dwojako. W rezerwach każą jeść czipsy i pić colę, że nie można się ta rozwijać? Nie chce usprawiedliwiać
@Ammon: ale rygor natychmiastowej wykonalności powoduje tylko to że Cierzniak już teraz może się związać z nowym klubem, w przypadku uznania odwołania będzie to odkręcone i wróci do Wisły. Tak samo jest np. w postępowaniu administracyjnym

a co do Twojego argumentu, nie wiem na czym oparł się prawnik Cierzniaka, ale obecnie w przepisach jest możliwość stosowania zesłania do rezerw tylko jako kary dyscyplinarnej. A nie możesz go karać dyscyplinarnie za działanie
@Ammon:
Kontrakt powinien zawierać:
(..)
c. zapewnienie Zawodnikowi warunków do podnoszenia kwalifikacji sportowych, w szczególności poprzez umożliwienie mu uczestniczenia w treningach zespołowych, chyba że odmienny sposób podnoszenia kwalifikacji sportowych Zawodnika byłby podyktowany uzasadnionymi obiektywnymi przyczynami sportowymi,

h. zobowiązanie Klubu do przestrzegania przepisów dotyczących praw człowieka, w tym prawa do swobodnej wypowiedzi Zawodnika w zakresie nie wykraczającym poza ochronę swojego słusznego interesu oraz zakazu dyskryminacji Zawodnika;

(...)
11. Wniosek, o którym mowa
@Adams_GA: @wiktorek_pl: Takie wpisy bardziej do mnie przemawiają i stawiają sprawę Cierzniaka w bardziej wygranej pozycji. Dzięki za rozjaśnienie sprawy, bo tak na szybko przejrzałem stronę PZP i w rubryce o rozwiązywaniu kontraktów nie znalazłem nic na interesujący mnie temat.