Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.
Chciałbym się z wami podzielić zebranymi przeze mnie wszystkimi algorytmami przyśpieszającymi liczenie w pamięci. Algorytmy te zebrane w kupę tworzą pewien system. O to opracowanie prosiło mnie parę znajomych, a i samemu chciałem to wszystko dla siebie uporządkować, a pomyślałem, że może i tutaj komuś się przyda. Odrzuciłem wszystkie algorytmy, które wydawały mi się niepraktyczne i zostawiłem tylko te, z których korzystam na co dzień. Większość algorytmów podchodzi z matematyki wedyjskiej, o której pewnie wiele osób słyszało. W opracowaniu tym próbuję też przekonać, że warto jest się nauczyć kwadratów wszystkich liczb dwucyfrowych (uzasadnienie i szczegóły w opracowaniu). Nie mam żadnego serwera, nie prowadzę też żadnej strony, dlatego plik umieściłem na koncie google:
https://drive.google.com/file/d/0BzB4wNJs5YTYX3BNMFVSOEhsV3M/view

Nie liczcie jednak, że algorytmy te zrobią z was Kim Peeka czy Daniela Tammeta ( ͡° ͜ʖ ͡°)- #pdk

Dodatkowo polecam (nikt mi za to nie płaci) grę na androida „sztuczki matematyczne”, w której można ćwiczyć przedstawione w opracowaniu algorytmy. Większość algorytmów jest tam również opisana w dość przejrzysty sposób.Fajna i prosta gierka, idealna do pogrania podczas jazdy autobusem czy czekania na przystanku.
Jeżeli ktoś czuje się na siłach i uważa, że umie szybko liczyć, to chętnie z nim zagram w multiplayera ( ͡° ͜ʖ ͡°). Multiplayer nie jest w tej grze zbyt dobrze przemyślany, ale da radę to ogarnąć – wymyśli się jakiś sposób komunikacji. Mało gra w to Polaków, więc nie powinno być problemów. Głównie można tam spotkać Rosjan, Turków czy Koreańczyków i trzeba przyznać, że niektórzy naprawdę są nieźli w te klocki (o ile nie oszukują ( ͡º ͜ʖ͡º) )

Tutaj macie filmik, na którym twórca prezentuje swoją grę:
https://www.youtube.com/watch?v=dQupUX_iSho

PS: sorry za ewentualne błędy, bo pisałem to trochę na szybko, więc pewnie ich trochę będzie.

#matematyka #ciekawostki #wedy #tajemnica #trick #nauka
  • 1
Mogę też podbić stawkę i zagrać "o coś", jakąś rzecz głupią do wykonania czy coś takiego. Jakby ktoś był chętny i odważny, to czekam na propozycje.

PS: nie wołajcie gruszki, bo zadzwoni na policję, że hazard czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
#heheszki