Wpis z mikrobloga

@BornToFeel: Mi się nie podoba. Pilnowaniem żeby dzieci nie paliły niech się zajmują rodzice.
@Maver87: No ale do tego wystarczy zabronić palić e-papierosów na przystankach, tak jak jest to ze zwykłymi papierosami.
@Maver87: W autobusach - ok, tutaj można wprowadzić zakaz podobnie jak z jedzeniem lodów czy paleniem zwykłych fajek.

W budynkach - jak ktoś pali w swoim mieszkaniu to co Ci do tego?

W pracy - to powinna być sprawa między pracownikami i pracodawcą.

Na zajęciach - o zakazie powinny decydować władze uczelni.

Nie rozumiem czemu wszystko w Polsce trzeba centralnie regulować. Poza tym PiS wcale nie chce wprowadzić zakazu palenia, kiedy
@Czipsu: Zwykłe fajki podczas palenia wydzielają substancje smoliste, które są kancerogenne, parujący liquid nie. Poza tym uważam, że powinna być możliwość kupowania takich rzeczy przez neta. Wystarczyłby sensowny mechanizm weryfikacji wieku i tyle.
@mathix: Ale przecież przez internet nie da się zweryfikować tożsamości. Owszem, mogą powstać strony, które będą wymagały wrzucenia skanu dowodu (co też nie jest do końca pewne), ale wiadomo, że będzie mnóstwo takich, które będą sprzedawać bez tego.
Zakaz e-fajek dla niepełnoletnich popieram całym sobą.
@mathix: Nie wiem w jaki sposób radzą sobie z tym na zachodzie, chętnie się dowiem.
Wiem za to, że na pewno nie ma problemów z na przykład wrzuceniem czyjegoś dowodu na stronkę, która tego wymaga. Banalne do obejścia dla kogoś, kto będzie chciał coś kupić.
@Czipsu: Rozumiem zakaz sprzedaży takich rzeczy nie pełnoletnia, po prostu nie rozumiem zakazu sprzedaży wszystkim internautom. Przypomina to trochę metody drogowców - droga jest dziurawe? Zróbmy ograniczenie prędkości zamiast załapać nawierzchnie.