Wpis z mikrobloga

Generacja druga (mega64/128 + enc424j600) vs generacja trzecia (stm32f103 + enc424j600). Oczywiście jak już zrobili mi płytki pod STM'a to wpadłem na genialny pomysł aby zaprojektować kolejną wersję, tez na STMie, ale z dedykowanym układem zasilania/złączem dla czujnika pyłu zawieszonego, który niestety potrzebuje 5V do działania. Oh well, następnym razem. Chwilowo i tak muszę przeportować soft z avr na arm, więc chwila zejdzie.
(i tagi, bo marudzą, #elektronika, #elektronikadiy, #diy, #meteo, #stm32, #avr)
Pobierz Kaworu - Generacja druga (mega64/128 + enc424j600) vs generacja trzecia (stm32f103 + ...
źródło: comment_Tnz2Z2UVQI0cQRdgdznl2UYnEF23tFQF.jpg
  • 16
@tailsy13: CBT6, i kanda bo to nie jest tylko port ISP, nawet w wypadku atmeg. Tam jest wyprowadzony port szeregowy i kilka innych rzeczy, co umożliwia podłączenie na przykład wyświetlaczy na SPI. Także docelowo tym złączem programowany jest tylko bootloader, potem programowanie układu jest możliwe przez eth, a złącze pełni inne funkcje. ;)
@Kaworu: czyli wsadziłeś tam spi, uart i swd? Jakie bezpośrednie korzyści z arma zamiast atmegi? Szybsza obsługa ethernetu i więcej ramu? Ciekawosc? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja tego procka lubię, głównie ze względu na USB.
@tailsy13: Si, takie "uniwersalne złącze na przyszłość" (i jak się okazało przydało się do wyświetlacza lub pyłu zawieszonego czujnika). Żadne. Pierwsza wersja ma podłączony kontroler eth po PSP, wiec widzi jego RAM jako swój, i w zewnętrznym ramie jest sterta. Sumarycznie, odliczając bufory sieciowe (4k+4k) kontroler może używać 20kiB RAM (wliczając własny), czyli tyle ile ma ten STM. Ale z kontrolerem wynikł problem, z którym wałczyłem bite dwa tygodnie, jeden z
@0xFE: Wiatr iii może opady, ale jak zrobię w końcu wzmacniacz do niego. Bo poza tym, to mam chyba komplet, od temperatury, przez ciśnienie, wilgotność, nasłonecznienie na pyle zawieszonym kończąc. ;P
@Kaworu: Najlepiej to i to, zamiast tuby Geigera mógł byś zastosować też fotodiodę PIN i z jej pomocą robić spektroskopię promieniowania. W ten sposób mógłbyś z jakąś tam dokładnością określać jakie izotopy znalazły się w otoczeniu, tylko z tym to już jest trochę więcej zabawy. Wtedy by to była stacja meteo lvl Kaworu. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡