Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie z dziedziny #motoryzacja . Zakupilem #volvo V40 z 2001 roku 1.8 122KM. Mam watpliwosc co do dzialania prawdopodobnie przepustnicy. Po odpuszczeniu gazu samochod przez chwile nadal trzyma obroty. Jest odczuwalne zwlaszcza przy zmianie biegow kiedy wciskam sprzeglo. Mial ktos podobny problem?
  • 7
@radecky: Mam v40 z tym silnikiem (2004) i chyba ten typ tak ma, że ecu jest ustawiona pod refleks dziadków. Po prostu odpuszczam gaz, jest kupa czasu na wciśnięcie sprzęgła i zmianę biegu, ale sam bieg wchodzi bardzo płynnie i bez szarpania. W innych furach jakbym tak z dupy gaz odjął jak w nim to bym chyba uderzył głową o kierownicę.
@radecky: nie o to mi chodzi , ja po prostu nie rozumiem dlaczego akurat ten model ,który im nie wyszedł i jeszcze nie był składany przez Szwedów tylko Belgów , takie rzeczy powinno się sprawdzać przed zakupem
@sailor_73: A co to ma do rzeczy, samochód jak samochód. To auta składane poza Szwecją są gorsze bo...? Auto bazuje na Carismie, dzielą większość części, więc w eksploatacji niezbyt drogie. Silniki Volvo, Mitsu i Renault jest w czym wybierać. Wystarczy dbać o blachę. W takich rocznikach z Volvo można wybierać między S60, 80 i XC90, które kosztują dużo więcej, albo S/V70, które wyglądają dużo gorzej wg mnie mnie, mimo że są