Wpis z mikrobloga

Potrzebuję jakiegoś znawcy monet, otóż mam kilka sztuk monet z Niemiec. Nie są one jakieś staroświeckie, wyglądają na nowe bo nawet się błyszczą, są w takich plastikowych pakunkach, tylko że ja nie mam pojęcia czy mają one jakąkolwiek wartość czy są po prostu jakimiś bezwartościowymi błyskotkami. ;p
Oto podląd jednej z nich, druga fotka w komentarzu.
#numizmatyka #monety
Pobierz s....._ - Potrzebuję jakiegoś znawcy monet, otóż mam kilka sztuk monet z Niemiec. Nie...
źródło: comment_2pQTKlfeSyJUBBtXgVQBDNplWLjGN1NM.jpg
  • 20
@scratch_: to są numizmaty a nie monety - nie mają nominału. Na drugim chyba widzę próbę srebra (999), musiałbyś sprawdzić czy jest gdzieś Ag 999 wybite, bo ślepa jestem. O ile jeszcze replikę 100 dukatów (jeśli byłaby ze srebra) mógłbyś komuś opchnąć, to na dwa pozostałe niemieckie "krążki" amatora w Polsce raczej nie znajdzesz.
@numma: Oo dzięki, to już mniej więcej będę wiedział co mam. Na jednej jest 999 to już wiem że to próba srebra, a na drugiej mam (z tego co dobrze widzę bo to takie drobne) chyba 988 albo 986, co to znaczy to też jakaś próba srebra?
@numma: Właśnie w mieście kawałek ode mnie jest jakiś numizmatyk i przejechałbym się zapytać czy to jest coś warte, tylko tak sobie myślę czy by mnie jakoś w błąd specjalnie nie wprowadził, wolałbym co nieco wiedzieć z czym idę.