Wpis z mikrobloga

#gitara #elektronika

Posiadam wzmacniacz gitarowy Box T-50, który nie ma wyjścia słuchawkowego, a jedynie line out, które, z tego co się orientuję, daje na wyjście sygnał o niskiej mocy. Czy jest możliwość podpięcia słuchawek pod line out za pośrednictwem wzmacniacza słuchawkowego czy jakiegoś innego cuda? Jeśli tak, to co najlepiej/najtaniej kupić?
  • 14
@Fajowy_Nick: Również myślałem o tym w ten sposób, ale jeśliby to w ogóle zadziałało, to wzmacniacz słuchawkowy chciałbym kupić możliwie najprostszy, żeby tylko nie zniekształcał sygnału podanego na wejście. Zdaje mi się, że takie rozwiązanie dałoby lepszy efekt niż użycie tylko samego wzm. słuchawkowego. Niektórzy bawią się, dając sygnał z jednego wzmacniacza na inny "normalny". Ponownie, "jeśli to w ogóle zadziała", to czy podpięcie czegokolwiek pod line out odłączy głośnik wzmacniacza?
@Fajowy_Nick: Możesz podesłać jakiś tutorial, jak grać z GR? To co znalazłem w necie, nie działa. Gdy podepnę gitarę pod wejście mikrofonu (bez względu,c zy ustawię je na wejście liniowe, czy mikrofonowe), mam czysty dźwięk gitary z głośników bez żadnego programu, ale GR nie wykrywa żadnego wejścia sygnału.