Wpis z mikrobloga

@MasterSoundBlaster: to, że 3389 to wiem tylko chodzi mi o te adresy.

Bo jedyne co wiem to protokół ma być ustawiony na TCP. A co z adresami? Mam przydzielony w sieci dla mojego komputera stały adres IP i zapisany MAC i do którego okna mam to wpisać? Do źródłowego czy docelowego? I co wpisać w porcie źródłowym a co w docelowym?
@Vojak:
W źródłowym te po których się wbijasz, jeśli nie chcesz robić jakieś przekierowania to wpisz te same co do docelowego (gdybyś chciał się na innych wbijać to wtedy po IP po dwukropku dawałbyś port, np. 192.168.0.245:1234)

Bo domyślam się, że w porcie docelowym mają porty RDP i VNC ta?

Tak, chyba, ze w kompie byś miał coś zmienione to wtedy te zmienione, ale zakładam, że robisz na domyślnych.
@Vojak: port źródłowy możesz dać 3389, ale lepiej dać jakiś "zdupy" np. 60098 (strzelam, może akurat go używasz), bo jakby nie patrzeć wystawiasz w świat swojego kompa.
Potem jeszcze musisz przetestować, czy Twój firewall nie będzie blokował połączeń RDP. Jak łączysz się tylko z jednego miejsca, to ustawiłbym żeby przepuszczało tylko ten jeden zewnętrzny adres IP.
@MasterSoundBlaster: @spo_:

Nie działa. Zostawiłem źródła puste(tak radzili na PClabie), uzupełniłem adres IP mojego kompa i maskę sieciową, port ustawiłem 3389.

W komputerze wyłączyłem firewalla, włączyłem możliwość podłączenia pulpitu zdalnego.

Jakieś pomysły?

W sieci lokalnej pulpit zdalny działa.
@Vojak: na forach związanych z orange, mówią, że ten livebox to gówno (stan na 2014/2015), może coś poprawili ale ludzie mieli problemy z przekierowaniem portów. Spróbuj restart zrobić (o ile nie robiłeś),

Druga rzecz, może w źródłowym adresie IP daj IP:0.0.0.0 i maska 0.0.0.0

Trzecia rzecz, możesz przetestować taki program ( o ile ten livebox ogarnia UPnP) http://upnp-portmapper.sourceforge.net/
@MasterSoundBlaster: mam w domu router, do którego jest podłączone dwa komputery. Dostawcą jest Orange i ma od nich Funboxa i zmienny adres IP przy każdym podłączeniu.

Docelowo do jednego z tych komputerów mam się łączyć z pracy ale aktualnie testuje podłączenie przez Internet pomiędzy tymi dwoma kompami z mojego domu(ma to jakieś znaczenie bo pytają się o to na PClabie czy łącze się z kompa tej samej sieci czy z innego
Pobierz
źródło: comment_Ud1faDcqG0eCxFpJiYJKpyJcELBMmeQY.jpg
@Vojak: ale chwila, chwila, jeżeli to są te reguły, to dałeś wewnętrzny adres rotuera (192.168.1.1), a musisz dać co najmniej zewnętrzny np. z : http://whatismyipaddress.com/pl/moj-ip

i zamiast 192.168.1.1 wpisz albo ten adres (np 82.232.23.12) albo 0.0.0.0 z maską 0.0.0.0
i potem rdpem z zewnątrz łącz się na 82.232.23.12
@spo_: nie działa. W adresie źródłowym wpisałem adres IP komputera ze strony co podałeś i maskę 0.0.0.0(jak zostawiałem puste to samo wpisywało 0.0.0.0).