Wpis z mikrobloga

Wypoku, mam problem z nazewnictwem. Wiadomo, że na portalu grasują lewaki i prawaki, ale co z pozostałymi dwoma ćwiartkami kompasu politycznego? Ta w górnym lewym rogu, czyli lewako-gospodarczo-lecz-konserwatywna, to naziści?
Osobiście jestem w ćwiartce "???", która optuje za wolnością gospodarczą i obyczajową, mam zarówno #bekazlewactwa w sprawach gospodarczych, jak i #bekazprawakow, gdy zaściankowy katotaliban daje o sobie znać.
Czym jestem? Czy jest nas więcej?

Czemu ci wielcy wolnościowcy w sprawach gospodarczych, och "Mój dom jest moją twierdzą" "Dajcie nam decydować", nie odczuwają dysonansu poznawczego, gdy ich banda klechów w sukienkach #!$%@? się do ustawodawstwa w kwestiach obyczajowych?

#polityka #neuropa #pytanie #przemysleniazdupy #bekazpisu
pffflstlss - Wypoku, mam problem z nazewnictwem. Wiadomo, że na portalu grasują lewak...

źródło: comment_u9IM2ULu7UMx2a8Wck8xuyLmXf7UUVRK.jpg

Pobierz
  • 40
Czemu ci wielcy wolnościowcy w sprawach gospodarczych, och "Mój dom jest moją twierdzą" "Dajcie nam decydować", nie odczuwają dysonansu poznawczego, gdy ich banda klechów w sukienkach #!$%@? się do ustawodawstwa w kwestiach obyczajowych?


@pffflstlss: Bo to nie są całkowicie wolnościowcy. To raczej ruchy konserwatywno-liberalne (wiki. W Polsce np. Korwin określa się mianem prawicy co nie do końca jest prawdą bo to jest "nowa prawica" - https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_prawica
@Cheater: Tak.... I oś ekonomiczną masz lewo-prawo, natomiast światopoglądową góra-dół. Wszystko po prawej, czyli wolność ekonomiczną, nazywasz oszołomstwem? Czy może powinieneś jeszcze raz na wykres spojrzeć?

@walski-janko: Gdzie niby? Przecież sporo ludzi tutaj typowego "prawaka" uważa za wolnościowca gospodarczego i konserwę obyczajową, czyt. Korwin.
I tak samo domeną "lewactwa" jest zwiększanie podatków (oś ekonomiczna) czy legalizacja aborcji i LGBT (oś obyczajowa).
@notrzeba: Moim zdaniem z układem wszystko w porządku, nie da się operować na jednej osi lewica-prawica ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co do samych "nazioli" to mogę się zgodzić, w końcu sam JKM mówi, że za hitlera były niższe podatki ( ͡° ͜ʖ ͡°) zaproponuj lepszą nazwę-skrót myślowy.
@pffflstlss:

Osobiście jestem w ćwiartce "???", która optuje za wolnością gospodarczą i obyczajową


Hmmm chyba nie do końca. Ćwiartka jaką opisujesz jako "lewaki" to będzie raczej wolności gospodarcza i światopoglądowa. ??? to będzie raczej konserwatywny liberalizm (czyli w Polsce to Korwin raczej).
@pffflstlss: Kiedyś się żaliłem na wykopie, ze w Polsce nie ma prawdziwie wolnościowej partii. Tylko takie pomieszane twory gdzie trzeba wybierać jaką wolność chce się poświęcić w imię innej wolności. ()