Wpis z mikrobloga

Mirki robie mape #warcraft na której będą przedstawione kolejne wydazenia z pierwszej wojny świata Azeroth. Chronologia misji i poszczególnych atakow i wydarzen jest tworzona na podstawie gry warcraft orcs & humans oraz wowwiki i innych. Dlaczego robię ? Bo zbliża się wielkimi krokami film warcraft i jako typowy nerd będę doszukiwał się błędów i uproszczeń w ów filmie. No i żeby wam przedstawić miejsca z gry, które będą w filmie. Oczywiście będą spoilery więc od razu ostrzegam osoby ,które nie znają uniwersum aby mapę przeglądneły po filmie. Stworzenie takiej mapy nawet z takiej krótkiej gry jaką był w1 jest dość trudne. Bo nawet po takim czasie od premiery tej gry nie znamy wszystkich faktów np.: gdzie był obóz Kyross (w filmie pewnie nie wystąpi) oraz gra posiada tzw alternate timeline czyli to gracz decyduje jak sie zakonczy ale w ciągłości wydarzeń w świecie world of warcraft założenie jest ,że wygrywa jedna ze stron jednakże niektóre misje drugiej strony mają miejsce na oficialnej osi czasu. Pojawiają się nawet nieścisłości w lokacjach, blizzard raz piszę, że obóz jest przy granicy a drugim razem ,że w głeboko na mokradłach. Dlatego mapa będzie posiadała pewne założenia. Jak do tej pory udało mi się poskładać chronologie całej pierwszej wojny i przelać ją na mapę. Zostaną szlify ,żeby mapa była czytelna i ładna oraz sporo przypisów aby wyjaśnić wszystkie założenia. Mam nadzieje ,że mapa pojawi się w krótce. #worldofwarcraft #blizzard #warcraftmovie #azeroth #horda #alliance #wow tag: #mapawow Film warcraft będzie na podstawie pierwszej i drugiej wojny (warcraft 2) ale nie wiem czy dam radę stworzyć kolejną mapę. Bo głowa tak naprawdę pęka od wiedzy.
  • 5
@Ciapek57: Kapitalny pomysł :) Ale faktycznie trudny w realizacji. Problem niekoniecznie musi dotyczyć nieścisłości a samego ogromu wydarzeń, które pojawiły się w Warcraftcie, oraz zmian w strukturze świata (przed ukształtowaniem świata na kontynenty jakie znamy dzisiaj, też się działy ważne wydarzenia). Po dodaniu wszystkiego może to się stać mało czytelne - niezbędne będzie tutaj określenie jakiegoś progu ważności wydarzenia..

Jednakże wydaje mi się że rozwiązaniem może być coś innego - interaktywna
@Ciapek57: Jeśli chodzi o film, to na pewno spodziewaj się jakiegoś przeinaczenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
Sam Chris Metzen na blizzconie mówił, że film ma być takim Warcraftem v.1, że trochę musieli zmienić fabułę na potrzeby filmu. Zresztą, już po samym trailerze miałam wielkie "WTF???!!!" wypisane na twarzy (m.in. z tego co mi wiadomo Dalaran stało twardo na ziemi jeszcze przez dobre 20 lat)