Wpis z mikrobloga

Mam problem z #opony letnimi Nokian, mam je już 4 sezony i było wszystko ok aż do ostatniego lata gdy opony zaczęły się jakby kruszyć - rok 2011. Bieżnik niespecjalnie starty ale równo, zbieżność w aucie ok, koła wyważane przed założeniem, przechowywane w suchych warunkach. W zimówkach nie mam takich objawów - tylko w letnich - wszystkie 4 (2 koła napędowe). Rozmiar opon 205/55/r16, jest bezpiecznie coś takiego zakładać? W rodzinie 4 inne komplety nokianów i nie było z nimi problemów, wręcz polecałem wszstkim. Co myślicie, jaki jest powód czegoś takiego? #nokian #auto #opona #opony #samochody #auta
msilent - Mam problem z #opony letnimi Nokian, mam je już 4 sezony i było wszystko ok...

źródło: comment_qkcqzU8pLv8prc2y5qNTV011NO33AGiH.jpg

Pobierz
  • 10
@jackill: hmm, ale żeby od razu wszystkie 4? Wiem, że lato było ciepłe, ale żeby aż tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie pamiętam jakiegoś ostrego hamowania, ciśnienie sprawdzane w miarę na bieżąco. Nie było jakiegoś dużego obciążenia czy wożenia gruzu - zresztą to wersja XL (przystosowana do wyższego obciążenia) bo auto to kombi.
@pepies: Kurcze, wszyscy stawiają na przegrzanie to pewnie tak jest. Tylko, że stało sie to w całkowicie normalnych warunkach. Auto nigdy nie przekroczyło 140 na autostradzie - zresztą zbyt często autostrady nie widzi - kilka razy w roku:/