Wpis z mikrobloga

Mireczki! Wy pewnie znacie odpowiedź na dręczące mnie pytanie - czy kupno Baldur's Gate: Enhanced Edition ma sens? Czy z tą edycją jest wszystko okay?

Na #gog jest promocja #crpg #blackisle, w której można #baldursgate dostać za $5. Mam tylko jakieś stareńkie wydanie na bodajże 5CD, które pewnie sprawi mi masę problemów przy instalacji i grze na Linux/Wine (o samej żonglerce płytami nie wspominając). Tu dostaję niby DRM free z natywną obsługą Linuxa, czekałem na tę promocję już jakiś czas. Ale teraz trochę zgłupiałem od porównań poszczególnych wersji gry, bo dostępne są, z tego, co widzę:
* "BG The Original Saga",
* "BG Complete",
* i "BG Enhanced Edition" właśnie.

Jeśli z BG:EE jest coś nie tak, to ostrzeżcie mnie, proszę, teraz lub zamilknijcie na zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz kurp - Mireczki! Wy pewnie znacie odpowiedź na dręczące mnie pytanie - czy kupno Bald...
źródło: comment_KO9GwCs1LXzFGZPdATHBYOdpL4WPSjcR.jpg
  • 9
@kurp: Nie kupuj edycji rozszerzonej, jeśli już to oryginalną. Oryginalna ma pełno interesujących modów, nie ma w niej twórczości własnej amatorów (za którą dodatkowo chcą kasę) i jest tańsza. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś 5$, ja tam widzę 8$. BG:EE jest dla frajerów.

Linki do modów znajdziesz tutaj (nie działają z EE):
https://www.gog.com/forum/baldurs_gate_series/a_conservative_modders_gui/page1
https://www.gog.com/forum/baldurs_gate_series/baldurs_gate_2_essential_mods/page1

A modów jest znacznie więcej tak BTW.

Ale generalnie BG jest średniawe, gra na raz tak naprawdę. Osobiście
@Bethesda_sucks: Jeśli jakieś społecznościowe dodatki i mody stanowią najważniejszy argument, to raczej nie zostanę przekonany. Zależy mi tak naprawdę na bezproblemowym wystartowaniu gry i zachowaniu klasycznego BG. Mody w Arcanum instalowałem tylko i wyłącznie dlatego, że pod Linux/Wine sypało mi się scrollowanie - w momencie jak osiągnąłem względny poziom stabilności, przestałem kombinować, gram w 800x600 i nie narzekam. Instalacja modów przez te wszystkie warstwy, jak nie masz przynajmniej osobnej, wirtualnej maszyny
@kurp: Pewnie mnie zjedzą, ale ja nie widzę nic złego w BG EE. Z jednego powodu - graficznie wygląda lepiej. No i jest kilka nowych lokacji i postaci, poza tym niczym się nie różni. Wiem, że są mody, które zmieniają graficznie oryginał, ale niestety nie są skalowalne.
Minusem natomiast MOŻE BYĆ to, że o ile BGEE ma pełną lokalizację, to już BG2 EE jej nie ma (stan na dwa lata temu).