Wpis z mikrobloga

Wróciłem nie dawno z Tajlandii.
Jest gorąco w ciul. Kokos ze słomką to najlepsza rzecz pod słońcem. Najlepiej jadać w tych restauracjach do których wg. naszych zachodnich standardów powinien wpaść sanepid ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pad Thai i zupa Tom Yum!!!! Piwerko w sklepach dość drogie. Bardzo dużo tajów umie się dogadać po angielsku. Kierowcy taksówek i tuk tuków to naciągacze. Cholerni naciągacze. Naleśniki z bananem i czekoladą na ulicy. Matko jakie to dobre było! Autostop żaden problem. Railay beech + kajak = cudowne widoki. Lokalsi uśmiechnięci. Cene czasem można zbić o połowę. Karaluchy jak szczury. Bus już pełny? wsiadajcie! Najwyżej się wywrócimy na zakręcie ( ͜͡ʖ ͡€) Koh Phi Phi jak ktoś chce spać w nocy to nie polecam ( ͡° ʖ̯ ͡°). Wyprawa łódką na sąsiednie wyspy połączone ze snorkelingiem super sprawa. Tajki brzydkie. Widoki piękne. Wróciłbym tam nawet po to by się najeść ichnim żarłem jeszcze raz. #tajlandia #podrozujzwykopem
E-Force - Wróciłem nie dawno z Tajlandii. 
Jest gorąco w ciul. Kokos ze słomką to naj...

źródło: comment_oXuGyjn4zvPO6aBOEZQ1sI5RSfW5UpWZ.jpg

Pobierz
  • 77
Tanio nie jest. Trzeba obalić mit że można tam szastać hajsem.


@Szrlh: @E-Force: Na Koh Phi Phi jest drożej niż np. Phangan czy Koh Tao.

60zł za dobę bungalow z klimatyzacją 100m od plaży.
15-20zł posiłek w restauracji bądź 5zł posiłek na ichniejszym markecie (najlepszy shake jaki piłem był właśnie tam, zapłaciłem całe 3zł)
6-10zł duże piwo Chang (650ml)
15zł za dobę skuter.
2,50zł litr benzyny na stacji benzynowej (sprzedają
@Szrlh: Czasem Rainbow wypuszcza za 500zł bezpośredni Warszawa - Bangkok ale w jedną stronę.
Standardowe ceny to około 1800zł w dwie strony z Warszawy. Najpopularniejsze linie to Quatar Airways (przesiadka w Doha) i Ukrainian Airlines (przesiadka w Kijowie).
Autobus z Bangkoku na wyspę Phangan (cena zawiera piękny rejs parostatkiem) to około 60-100zł (zależnie od standardu). Można też pojechać nocnym pociągiem i cena jest niższa.
@Tibiasz: Gdyby chcieć przeżyć tam po najmniejszej lini oporu to butelka wody 0,5l - 7 do 10 baht. Posiłek na prowincji lub w centrum ale gdzieś w bocznej ulicy 40 baht. To wszystko razy 5 powiedzmy i cały dzien za 250 baht a to jakieś nie całe 30 zł.
@TakoRzeczeZaratustra: z klimą przy plaży to raczej nierealne, ok 1300baht trzeba liczyć przy kepszych plażach i na ładnej wyspie
@E-Force: @Szrlh: właśnie wracam po 3 tygodniach tutaj i nie narzekam na koszty. Licząc bilet Qatar Airways z Budapesztu wyszło nam ok 5000 zł/os za 3 tyg ale nie oszczędzaliśmy jakoś specjalnie. Wiadomo że nie hotele 5* ale zawsze domek z klimą nad samym morzem albo nawet z seafrontem, żarcie