Wpis z mikrobloga

#oceniamyudemy
Jestem świeżo po SAP Business Intelligence Fundamentals teraz 20 ojro ale wcześniej dzięki spam listy @nihil_novi można było to mieć za free
Ja jako osoba która w życiu nie miała do czynienia z SAP to uważam sam kurs 4 godzinny za 7/10. Szykuję się do rozmowy kwalifikacyjnej w której fajnie by było wiedzieć coś "trochę" wiedzy na temat business intelligence. Sam nie mam wiedzy na ten temat więc na szybko uczę się czego się da by pozytywnie wyjść na rozmowie. Z tego kursu to raczej same czyste podstawy.

Nagranie audio coś denerwujące jak by nie nagrywał z mikrofonu tylko do kamerki. Z teorii było może z 30 min. Reszta to jak zainstalować jakiś dodatek, pokazanie po krotce co się znajduje w środku, jakie są korzyści wdrażania BI w swoim przedsiębiorstwie. Z przykładów takie krok po kroku można było z nim zrobić 2 chociaż spodziewałem się więcej. Jedno to Crystal Reports- zrobienie małego raportu, na szybko pokazał jak działa Dashboard oraz z tym człowiekiem można było zrobić szybkie wykresy w SAP Lumira. Po jakimś czasie zauważyłem że tak na prawdę człowiek pokazuje jak co zrobić w sapie od innych jutuberów. Pod koniec rozdziału wrzuca link do tego jutubera i można sobie przejrzeć dalsze filmiki
#businessintelligence #sap #bigdata #lumira
  • 3
fajnie! sama siedzę w MS Power BI i QlikView. Z kursów polecam lynda.com - fajnie i profesjonalnie zrobione. Big data jednak w udemy i coursera lepsze..
@Creativ21: Lumira niestety pokazuje, że duże firmy mają pewne problemy z wejściem w tą działkę. Jak dla mnie narzędzie 3/10 - niby są ładne wykresy i (wow!!!!oneone!1) mapki ale poniżej pewnego poziomu nie zejdziesz (mam na myśli np próbę zrobienia jakiejś wizualizacji na poziomie miasta - nie da się :( ), reszta wykresów to niewiele więcej niż oferuje Ci Excel. Dodatkowo bardzo ograniczone możliwości w zakresie "robienia rzeczy po swojemu", poprawy