Wpis z mikrobloga

Przed wjazdem do TVN przysłuchiwałam się temu, jak pewna wycieczka zagranicznych turystów oglądała palmę.

I wycieczka turystów zagranicznych była bardzo zdziwiona, że ta palma jest sztuczna i osoba wyjaśniała, że ta palma jest sztuczna a nie naturalna. Prawdopodobnie część z tej, z osób, które odwiedzają Polskę uważa palmę za naturalną. W Polsce pewnie niektórzy też uważają palmę w rondzie na rondzie de Gaulle'a w Warszawie za naturalną. Ja uważam, że polskie prawo... polskie prawo polskie prawo powinno... polskie prawo powinno dać możliwość dokonywania wyboru...

Dokonywania wyboru palmom, czy chcą mieć kokosy, czy nie chcą mieć kokosów. Pień palmy, jej liście, należą do palmy. To jest palmy decyzja, czy chce zrzucić kokosa na rondo de Gaulle’a, czy pozwolić mu rosnąć. Pewnie zagraniczni turyści, widząc palmę, myślą, widząc, że nie ma kokosów, że ta palma... że ona podjęła decyzję, bo miała do tego prawo, tymczasem polskie... prawo polskie nie zezwala palmie podjąć takiej decyzji.

Dlaczego? Bo może ta palma nie jest naturalna? Ale kto decyduje o tym, czy palma jest naturalna. W Polsce niestety Kościół, który... który zawłaszczył palmę podczas Wielkanocy. Gdzie widzimy w Polsce palmę? W kościołach widzimy. To nie jest palmy decyzja, że musi iść do kościoła.

To jest decyzja biskupów, episkopatu i Jarosława Kaczyńskiego. Ja jestem za tym... my kobiety... feministki... jesteśmy za tym, żeby palma polska mogła sama o sobie decydować. I dlatego poszłam do kościoła i z niego wyszłam i wyniosłam po drodze taką małą palmę i zaniosłam na rondo de Gaulle’a.

I ci turyści zagraniczni, ta grupa... turystów... proszę mi nie przerywać... ta grupa turystów wzięła tę palmę i obiecała mi... ta grupa turystów zagranicznych obiecała mi, że zabierze tę palmę do kraju, gdzie nie rządzi PiS, gdzie nie rządzi Kaczyński, gdzie nie rządzi Szydło, gdzie biskupi są kobietami, a kobiety mają prawo decydować... jak palmy.

Że ta palma polska z kościoła pojedzie do Holandii i tam usunie zarodki kokosów i nigdy już do Polski nie wróci. Dopóki będzie u nas rządzić... jeszcze chwila... proszę mi pozwolić się wypowiedzieć... ja uważam, że trzeba mieć rozum i serce... ja mam rozum i serce w piersi i na głowie i uważam, że palma, uważam, że polskie prawo... prawo polskie powinno być pisane z myślą o palmach i kobietach. Eee, macarena.
#palma #truestory
  • 1