Wpis z mikrobloga

Mirasy, spotkał się ktoś z tym, że splitter hdmi zachowuje się, jakby "nie wyrabiał"?

Buduję sobie ambilight do telewizora. Kupiłem kiedyś u kitajców TEN splitter. Ma za zadanie rozdzielać sygnał z konsoli na dwa wyjścia - jedno do telewizora i równolegle na #raspberrypi kontrolujące LEDy.

Problem jest w tym, że zachowuje się, jakby się "przytykał" i np na 2 sekundy pojawia się obraz na telewizorze a na kolejnych 5 sekund telewizor krzyczy BRAK SYGNAŁU. W tym samym interwale zapalają się diody.

Poniżej fotka płytki, która siedzi w tym splitterze.

Co może być przyczyną takiego działania? Da się tutaj coś jeszcze zrobić czy szukać nowego splittera?

#elektronika #elektrotechnika
Pobierz
źródło: comment_0Wn06wXePGRlwKsppgimiEJJMlqVyAky.jpg
  • 27
@Dar_Q: Przy niższych rozdzielczościach wyrabia?
HDMI jest wredne, jeden zły piksel w strumieniu i już krzyczy brak sygnału, zanim na nowo się posynchronizuje, więc może rzeczywiście zasilacz z czarnej listy :D
@Dar_Q: Niestety nie wiem, ale zainteresował mnie ten projekt. Znalazłeś go gdzieś w internetach czy sam w oprogramowujesz? Chodzi mi głównie o wykorzystanie r-pi jako analizatora sygnału za splitem. Napisz coś więcej.
@ciapekm: Składam to z kawałków informacji znalezionych w różnych miejscach. Nic samemu nie programowałem, tylko konfiguracja gotowizny. U mnie za splitem jest konwerter na sygnał analogowy i w taki sposób wchodzi on do RPi.

@500xa4: W sumie chyba jest dziwnie lekki, bo jak wziąłem do ręki odrobinę mniejszych gabarytów oryginalny zasilacz do NOKII to jest zauważalnie cięższy.
Pamiętaj, że RPi nadaje też HDMI CEC kablem, spróbuj to wyłączyć w telewizorze


@zwierzak2003: RPi w ogóle nie ma nic wspólnego z telewizorem - RPi ma związek tylko z LEDami.

Sygnał z XBOXa wychodzi jednym kablem HDMI a dalej jest splitter, który dzieli na dwa równoległe:
1. Leci prosto do telewizora
2. Leci do RPi a stamtąd do LED
@500xa4: @zwierzak2003: @Ch-jogromPL: Kurde, chyba rzeczywiście to ten zasilacz. Kiedy mam dwa outputy podpięte do splittera to się dławi. Kiedy odepnę LEDy od splittera to sygnał na TV jest cały czas, bez problemów.

Uciąłem wtyczkę od zasilacza i mam dwa kable - czarny i jasnoczerwony. Czy ma to znaczenie który podepnę do plusa a który do minusa zasilacza?