Wpis z mikrobloga

5 105 - 2 = 5 103

Tytuł: Srebrna Łania z Visby
Autor: Andrzej Pilipiuk
Gatunek: fantasy
★★★★★

Skusiłem się jednak na kontynuację "Drogi do Nidaros". Mam raczej ambiwalentne podejście do tej prozy, ale życie ostatnio wyklucza u mnie ambitniejsze lektury, więc uznałem, że lepsze takie disco-polo-fantasy niż nic. Ciekawe (choć, prawdę mówiąc, na siłę powciskane) zdają mi się wtręty survivalowe i wątki DIY, tj. próby wykorzystania w przeszłości współczesnej wiedzy (tu np.: wyhodujmy penicylinę). Niezmiennie irytujące pozostają wyklepane już na płasko przez Pilipiuka ciągle te same rozwiązania fabularne. Średnia wypada ciut poniżej przeciętnej.

Tytuł: A Brief History of Time
Autor: Stephen Hawking
Gatunek: popularnonaukowa
★★★★★★

Wcześniej czytałem "The Universe in a Nutshell", teraz doczytałem "A Brief History of Time". Znów bardzo sympatyczne, lightowe wprowadzenie w tematykę współczesnej fizyki i teorii powstania wszechświata. Dla zaznajomionych z tematem raczej nic nowego, chyba, że traktować to jako zgrabne podsumowanie stanu dzisiejszej wiedzy i/lub ćwiczenie językowe (dla czytających w oryginale).

#ksiazki #pilipiuk #fantasy #bookmeter #andrzejpilipiuk #hawking #stephenhawking

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania. Dzięki niemu unika się błędów w działaniach. Pobierany jest zawsze ostatni wynik.
źródło: comment_RTvgjx4gLvE99Fx2J92X2UzW6KfvyWpF.jpg
  • 6
@zakowskijan72: Prawdę mówiąc, nie spodziewam się niczego więcej :( Po prawdzie, to najbardziej jestem rozczarowany niedoborem survivalu. Pamiętam jeszcze zapowiedzi tego cyklu i miał być brutalny i pełen takich właśnie wątków. Brakuje mi tego. Już w "Kuzynkach", mam wrażenie, był na to większy nacisk ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Fabularnie to już tylko opowiadania nie-wędrowyczowe dają się czytać u Pilipiuka, choć w nich też głównie klimat zbiera punkty,