Wpis z mikrobloga

Stephen King - Mroczna Wieża.
Kilku bliskich, a także tych dalszych znajomych zdziwiło się strasznie, że nie miałem styczności z dziełem S.K. Zachęcony postanowiłem ją skonsumować i... nie mogę się przegryźć przez pierwszy tom tego "dzieła". Sam nie wiem. Jakieś tipy? Warto się przemęczyć, czy jebnąć pod ścianę?
#ksiazki
  • 8
@josh: Może po prostu nie lubisz Kinga, wbrew pozorom i jego popularności to nie jest taki wspaniały pisarz. Moim zdaniem pisze nieźle, choć przeważnie kiepsko kończy książki. Mrocznej Wieży akurat nie czytałem więc nie powiem czy warto czy nie, ale po prostu chcę Cię uświadomić, że można Kinga nie lubić.
@josh: no to chcesz czy nie chcesz, to musisz przeczytać całość, bo pozycja obowiązkowa dla fanów :D Mimo, że momentami też męczyła mnie ta seria, to bardzo miło wspominam ;) Co prawda mi się pierwszy tom podobał, ale bardzo często ludzie gadajo, że pierwszy najgorszy, więc możesz być dobrej myśli :P
@dlaczegoale:
@josh: pierwszy tom jest słaby, za to drugi i trzeci zaskakująco dobry i warto się przełamać. A potem forma znów opada, szósty tak mnie zmęczył, że odłożyłem na czas nieokreślony czytanie ostatniego. Ale ogólnie powszechna jest opinia, że pierwszy tom jest słaby i nie należy mierzyć jego miarą reszty.