Wpis z mikrobloga

Drodzy Androidziarze, zwracam się do Was z takimi pytaniami.

Przy połączeniu słuchawek bluetooth włącza mi się odtwarzanie muzyczki (tak jest od początku, telefon resetowany). Jak to wyłączyć?
Czy jest jakiś skuteczny system wybierania głosowego offline? W Symbianie to miałem (w standardzie) i chodziło świetnie, w androidzie wiocha - nie ma domyślnie, nie mogę znaleźć i jak kogoś pytam nikt nie potrafi mi pomóc. Trochę dziwne, właściwie jedna z podstawowych funkcji, tym bardziej przy dotykowych telefonach.
Ofc musi rozpoznawać polską mowę. I tak, musi działać offline, ta funkcja jest najbardziej przydatna w trasie, gdy często zasięg jest szczątkowy a o internecie można pomarzyć.

Od razu z ciekawości wołam bojówkę ios, czy na nim jest to możliwe. Co prawda nie podobają mi się rozwiązania Apple'a, ale jeśli mają świetny soft to może rozważę przejście.

Wersja Androida 4.4.2

#android #bojowkaandroid #apple #ios #iphone #bojowkaios
  • 17
@fervi: Nie ma u mnie takiej opcji, jest "Dźwięk", ale nie ma w środku "Uruchom aplikację muzyki".
W każdym telefonie jest inny interfejs? Trochę lipa:P
@f423r: Wejdź do ustawień tego odtwarzacza, który odtwarza tę muzykę i zobacz czy ma jakieś ustawienia odnośnie słuchawek itp. Możesz także ten odtwarzacz wyłączyć/zamrozić, jeśli z niego w ogóle nie korzystasz. Pewnie tu będzie potrzebny root.

Nie ma rozpoznawania głosu offline dla języka polskiego od Google.
@Volki: Mam root. W ustawieniach odtwarzacza nie ma. Zobaczę, może uda się usunąć aplikację, chociaż to idiotyczne rozwiązanie - wygląda, że telefon z Androidem nie jest ani smart, ani phone;)

Nie musi być od Google, gdyby był to na pewno byłby w każdym telefonie z Androidem;)
@f423r: a ajfonie dziala wybieranie glosowe offline, gdy wyłączysz Siri (siri online i po angielsku na razie tylko jest.) ale ofline nie przedyktujesz smsa, nie wlaczysz glosowo wifi, nie zapytasz sie po ang co wlasnie za piosenka leci i wyniki meczow...
@prawdziwek: Jak pisałem, ta funkcja jest mi potrzebna przede wszystkim do wybierania numeru/kontaktu. Ciekawie brzmi funkcja dyktowania SMS-a, ale i tak raczej bym jej nie używał. Pozostałe są całkowicie zbędne. Od jakiejś wersji iPhone'a jest taka funkcjonalność? Mam gdzieś jakiś nieużywany, chyba 4s, może bym się pobawił.
Póki co wygląda na to, że Android przegrywa bez walki z iOS, jeśli chodzi o miano "systemu dla smartphone'a". Trochę mnie to dziwi, bo zawsze są wielkie wojny Android vs. iOS.

Android cannot into smartphone
@f423r: Pamiętaj, że masz nakładkę TouchWizz, więc masz zmodyfikowanego Androida, a odtwarzacz to pewnie od Samsunga, więc nie masz telefonu z androidem, przeciwnie masz telefon z TouchWizzem na androida.

Być może odnośnie autoodtwarzania masz ustawienia gdzie indziej.

Oczywiście też jest inne rozwiązanie, czyli zablokować tzw. odbiornik odtwarzacza, który odpala odtwarzacz przy podłączeniu słuchawek, ale to już zabawa z xposed. ;)
@Volki: Czyli jak mam Linuksa z KDE to nie mam Linuksa tylko KDE na Linuksie? Srsly?;)

Czyli rozumiem autoodtwarzanie to sprawka Szajsunga i wymaga gmerania. Tylko trochę dziwne, że jako jedyny mam taki problem.

Rozumiem, że w.w. oprogramowanie wybierania głosowego na Androida nie istniej? Trochę porażka.
@f423r: Może faktycznie źle się wyraziłem, ale nie sprowadzaj TouchWizz do jakiejś tam apki, która zmienia jedynie interfejs.

Ten twój problem wynika z modyfikacji androida, więc powinieneś pisać, że urządzenia z touchwizzem to nie smartphone'y. :]
Na bank masz to gdzieś do ustawienia, tylko po prostu tego nie ogarniasz.

Można to rozwiązać na jeszcze inne sposoby, np. zainstalować inny odtwarzacz i ustawić jako domyślny, albo zainstalować apkę do wyłączenia usług apek