Wpis z mikrobloga

@Cheater: zamiast się zżymać na niski poziom ekspertów wykopu, sam byś coś napisał w sprawie CDSów bo wyglądasz jakbyś się na tym znał. Na moje oko wzrost ryzyka (przez przypadek, ale to pewnie absolutny przypadek w czasie gdy PiS paraliżuje TK) jest gigantyczny, ale ja jestem prostym człowiekiem :)
@Cheater: Swoją drogą, nie trzeba być ekspertem żeby zorientować się w tym, że kalafior pisze bzdury.
Na Twoje 6 pytań nie odpowiem (nie chcę/nie potrafię - wybierz, co Ci bardziej pasuje), napiszę tylko, że CDS są dobrym źródłem informacji o ryzyku. Jak wszystko na rynku nie są doskonałe, ale ignorowanie informacji jakie niosą to proszenie się o kłopoty.
@Cheater: jaki to niby błąd popełniłem? Wkleiłem wykres, czy błędem nazywasz krytykę pisu pod tym wykresem? Bo jakoś przez 8 poprzednich lat nam to ryzyko tylko malało, a jakimś "cudem" obniżyli nam rating akurat za rządów dobrej zmiany. Jak masz jakąś konkretną wiedzę o CDSach i umiesz zinterpretować ten wykres na korzyść "dobrej zmiany" to po prostu o tym napisz. To są konkretne dane na których opierają się ci którzy negocjują
@Cheater: Nie będę się sprzeczał - możesz przyjąć, że nic nie wiem na temat CDSów, jeśli tak Ci wygodniej.
Ale jednak w przypadku Grecji można się zastanawiać, czy podany przez Ciebie ciąg zdarzeń jest prawidłowy - mam wrażenie, że to nie CDSy były przyczyną tego, że Grecja nie mogła już zaciągać długów. To stan greckiej gospodarki, który odzwierciedlały CDSy nie pozwalał na rolowanie długu.
A co do wpływania - oczywiście, że
@Cheater: Nie wiem, może próbujesz, ale co to zmienia? Przyjmij że się znam na finansach/nie znam się na finansach - jaki to ma wpływ na to, że plumkający kalafior co chwila się kompromituje?
A co do Grecji to owszem, zarabia i zarabia coraz więcej, ale potem nadchodzi rok 2012 (gugle mi pomogły ;) ) i wtedy trzeba zapłacić.
@Cheater: Ta liczba to prawdopodobieństwo roczne bankructwa Polski wyrażone w procentach. Raczej niskie. Wnioski są takie, że wzrosło, choć wysokie nie jest. Spłaci oferent CDS-ów. Nie wiem, ile ich jest.
No popatrz, a ja myślałem, ze ta liczba to procent po jakim ubezpiecza sie polski dług skarbowy. Co więc jeśli to "prawdopodobieństwo" wynosi ponad 100%? (patrz obrazek - 1pkt.bazowy=1/100%)


@Cheater: To źle myślałeś. I prawdopodobieństwo nie może być większe niż 100%.

1.4%? to niskie czy tak marginalne, ze pomijalne? (to dlaczego #bekazprawakow i #dobrazmiana ?) Kto wykonuje tak precyzyjne pomiary i jaką metodologią? Musi byc bardzo precyzyjna skoro wyłapuje zmiany z
Czyli co? Naryswoalem sobie ten wykres w paincie? Slepy jestes? Masz jak wół w szczytowym momencie ponad 20000 punktów bazowych.


@Cheater: Ja ślepy? A czy ty odróżniasz prawdopodobieństwo od notowań CDS? Masz ogromny problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Ta liczba to prawdopodobieństwo roczne bankructwa Polski wyrażone w procentach.


@Cheater: :Liczba z wykresu wrzuconego przez OPa, a nie z twojego. > To teraz wytłumacz jak przeliczasz punkty bazowe z wykresu CDSow
jprdl, to wytłumacz czym sie to różni i dlaczego nazywasz to CDS?


@Cheater: W oryginalnym poście jest wykres przedstawiający wyliczone przez Deutsche Bank na podstawie notowań CDS prawdopodobieństwo bankructwa państwa. Ty wrzucasz wykres notowań CDS. Nie odróżniasz tego?

To teraz przelicz sobie 26000 punktów bazowych Grecji ze szczytu i wylicz CPD. Ups - kilkaset % ...i co teraz? To rozumiesz z tego coklowiek czy nie? Widziales kiedys ma oczy ten model
@Cheater: To sobie zadzwoń do Kevina Körnera z Deutsche Banku (+49 69 910-31718), jak cię aż tak bardzo to nurtuje.

Terax spadaj i ucz się dalej od Balcerowicza i olewaj podręcznik do ekonomii, to Cie będę orał codziennie do usunięcia tego trollerskiego konta.


@Cheater: XD