Wpis z mikrobloga

5 021 - 1 = 5 020

Tytuł: Metro 2033
Autor: Dmitry Glukhovsky
Gatunek: sf
★★★★★★★★★

Bardzo fajna przygodówka postapokaliptyczna. Od początku coś się dzieje. Przed połową już zaczęła się trochę powtarzać i myślałem, że będzie tak do ostatniej strony. Ale kawałek dalej kolejne zmiany i ciekawa do końca. Zakończenie też na plus. Streszczenia nie wklejam, bo już nie raz pojawiała się pod tym tagiem.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
  • 4
@Warg: Czytając początek miałem właśnie nadzieję, że z tej nijakości stanie się wytrawnym stalkerem i pod koniec książki zrobi wielką grandę, ratując swoją stację. Ale prawdziwe zakończenie okazało się jeszcze ciekawsze.
@proba1: też się długo do niej zabierałem, a przysiadłem w końcu gdy tydzień temu zobaczyłem, że ktoś ją wrzucił na bookmeter, więc do dzieła. Bardzo szybko się czyta.
@Wielki_Atraktor: Zakończenie ciekawe, zaskakujące, jednak wcale niezwiązane z postacią, psychiką i charakterem głównego bohatera, niezależne w żadnym stopniu od niego, więc sama postać jak dla mnie wciąż na minusie, był taką bezbarwna i bezkształtną papką, która służyła popychaniu fabuły do przodu. Co nie oznacza, że książka jest zła, bo klimat i budowa świata świetne.