•  

  5 021 - 1 = 5 020

  Tytuł: Metro 2033
  Autor: Dmitry Glukhovsky
  Gatunek: sf
  ★★★★★★★★★☆

  Bardzo fajna przygodówka postapokaliptyczna. Od początku coś się dzieje. Przed połową już zaczęła się trochę powtarzać i myślałem, że będzie tak do ostatniej strony. Ale kawałek dalej kolejne zmiany i ciekawa do końca. Zakończenie też na plus. Streszczenia nie wklejam, bo już nie raz pojawiała się pod tym tagiem.

  #bookmeter

  Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania

  pokaż spoiler Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
  Pobierany jest zawsze ostatni wynik

  •  

   @Wielki_Atraktor: Musze ja w koncu przeczytac, a zabieram sie do tego 5 raz

  •  

   @Wielki_Atraktor: Fabuła w miarę, zakończenie super, ale postać Artema była tak irytująco nijaka.

  •  

   @Warg: Czytając początek miałem właśnie nadzieję, że z tej nijakości stanie się wytrawnym stalkerem i pod koniec książki zrobi wielką grandę, ratując swoją stację. Ale prawdziwe zakończenie okazało się jeszcze ciekawsze.
   @proba1: też się długo do niej zabierałem, a przysiadłem w końcu gdy tydzień temu zobaczyłem, że ktoś ją wrzucił na bookmeter, więc do dzieła. Bardzo szybko się czyta.

  •  

   @Wielki_Atraktor: Zakończenie ciekawe, zaskakujące, jednak wcale niezwiązane z postacią, psychiką i charakterem głównego bohatera, niezależne w żadnym stopniu od niego, więc sama postać jak dla mnie wciąż na minusie, był taką bezbarwna i bezkształtną papką, która służyła popychaniu fabuły do przodu. Co nie oznacza, że książka jest zła, bo klimat i budowa świata świetne.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (8)

 • avatar

  Polskie serwisy sportowe xD tutaj elitarne meczyki.pl
  #mecz #pilkanozna #ekstraklasa

  odpowiedzi (13)

 • avatar

  #rozdajo
  Robię generalne porządki po ponad 20 latach w swojej jaskini spierdolenia. Wyrzucam, sprzedaję i oddaję wszystko, czego nie potrzebuję lub z czym mam złe wspomnienia. Dużo tego. Jednym z takich przedmiotów jest pewien pęk kluczy. One poszły na złom, natomiast ten brelok zawieszony przy nich bardzo lubiłem. Nawet literka świeci w ciemnościach uuuu spoooky

  Zgarnąłem go za darmo od @bkwas w ramach tego, kto pierwszy z wykopu zgłosi się do niego na pewnym evencie. Bardzo serdeczny chłop i miła chwila, więc przekazuję ten geszenk następnej osobie. Ot, szczęście idzie dalej.

  Mirkobrelok (albo wykop brelok jak se odwrócisz) może być twój!
  Zasada prosta - plusujesz, bierzesz udział.
  Zapraszam wszystkie tagi, zielonki dupa cicho.

  Wysyłka listem na mój koszt.
  Losowanie przez #mirkolos jutro o 21:37, wyniki zaraz po.
  pokaż całość

  odpowiedzi (19)