Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Potrzebowałbym informacje n/t tego do czego służy generalnie SAP BW. Rozumiem, że to jest hurtownia danych jednak nie wiem jakie ma ona zastosowanie poza integracją przychodzenia danych z różnych źródeł, możecie coś podpowiedzieć ?

Pytam w związku z moim dziejszym seminarium, mam też konto na AMAZON AWS i chciałbym im coś pokazać w temacie, ktoś zna może jakiś prosty fajny przykład ?

Z góry dzięki.
#sap #pomoc #pytanie #pytaniedoeksperta #informatyka #it #japoprosbie #erp
  • 5
@pllankton: Nie znam się totalnie na BW, jednak z tego co się orientuję to służy ono do przetwarzania potężnych ilości danych w relatywnie krótki czasie. Do wykręcenia takich samych raportów na ERPie potrzebowałbyś zdecydowanie więcej czasu.

Oczywiście mogę się mylić :)
@pllankton: co prawda już pewnie po ptokach, ale możesz powiedzieć, że z SAP wyciągniesz sobie salda poszczególnych kont, czy nawet jakiś rachunek wynikiów / bilans z transakcji F.01, ale jeśli chciałbyś konta lokalne mapować z obcymi, albo masz na nich bardzo dużo informacji, to BW pozwala robić "interaktywne" raporty z wieloma wymiarami np. rachunek wyników w którym można sobie szybko wybrać jednostkę, konto, MPK. Albo raporty łączące informacje z wielu źródeł