Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #film
Czy wiecie, że wg #filmweb jedynym filmem polskim po 1990 roku ze średnią powyżej 8.0 (oraz minimum 1000 głosami) jest film pt. Bogowie?
Jest jeszcze Pianista ale to w sumie nie jest tylko i wyłącznie film polski.
Są jeszcze jakieś tytuły ale to bardziej filmy dokumentalne.

Czy u nas naprawdę jest tak źle z filmami czy my tak oceniamy nasze produkcje?
  • 9
@dylann: Moim zdaniem jest źle. Albo co parę lat całkiem niezła komedia albo martyrologia narodowa. Ok jesteśmy świetni w dramatach tylko nie każdy chce dramaty oglądać. I nie wiem czy wynika to z etapu produkcji czy postprodukcji bardzo często jest spieprzony w polskich filmach dźwięk jak oglądasz na zwykłym telewizorze bez kina domowego.
Ciekawe czy u nas jest możliwość wyprodukowania filmu w klimacie podobnym do tych prezentowanych przez #lucbesson czy zostaje
@dylann: Jeśli filmy Kieślowskiego mają poniżej 8.0, to tym bardziej nowsze filmy nie osiągną wyższej oceny. Raz, że słabe się teraz robi, dwa masowa widownia, a taka rządzi na filmwebie, nie doceni dobrego filmu, o ile się jakiś pojawi.
@dylann: To takie zamknięte koło. Mogę gdybać co jest powodem, ale tak czy siak trochę mnie to smuci.
Mogę oglądać filmy nawet bez napisów, nie o to chodzi, ale czasami chciałbym obejrzeć coś po polsku, odwołującego się do naszej kultury, a w kinach nic nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dylann: Zdecydowanie źle jest z komediami polskimi, te po 2005 roku są naprawdę mierne. O innych filmach się nie wypowiadam, niestety, w Polskich produkcjach jestem strasznie do tyłu, aczkolwiek "Drogówka" Smarzowskiego mi się podobała.