Wpis z mikrobloga

Komentarz mieszkanki galeriowca na temat budowy blaszaka Aldi:

– Dobrze, że będzie tu sklep, gdzie szybko będzie można zrobić zakupy – mówi Grażyna Godecka. Najbliższy supermarket to Piotr i Paweł w Sky Tower, całkiem blisko. – Im bliżej, tym lepiej – ocenia kobieta.


Może niech otworzą u niej w salonie Żabkę, to będzie kobieta w siódmym niebie.

( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wroclaw #urbanistyka #100latplanowaniawpolsce
Pobierz ponton - Komentarz mieszkanki galeriowca na temat budowy blaszaka Aldi:

 – Dobrze, ...
źródło: comment_mSHkj3Z7w8QPYkRNxvHbGfrhLUAY0bym.jpg
  • 5
@ponton: taki sam ból dupska jest u mnie na osiedlu. Na razie nie ma tu NIC w promieniu kilku kilometrów. Jedynie Żabka, ale to się nie liczy. Jakiekolwiek zakupy spożywcze to wycieczka kilka kilometrów samochodem do Korony. Ostatnio w prasie zapowiedziano, że tuż obok nas powstanie mała galeria handlowa z kilkunastoma sklepami, restauracją, kawiarnią i supermarketem spożywczym. Ależ się zrobiło zamieszanie, ludzie już mieszkania chcą sprzedawać, bo nie chcą żyć w
@aikonek:

Ludzie, #!$%@?, co jest z wami nie tak? Ktoś buduje wam sklep pod oknem, żebyście mieli bliżej/lepiej/łatwiej/szybciej, a wy narzekacie. Ja #!$%@?, wybudujcie sobie domy w Bieszczadach jak chcecie mieć ciszę, spokój i brak cywilizacji dookoła. Miasto to miasto, tu zawsze będzie hałas, handel i samochody.


Miasto to tam było co najwyżej przed wojną: http://dolny-slask.org.pl/foto/3359/3359356.jpg

Tak jest tam teraz: http://dolny-slask.org.pl/foto/6001/6001031.jpg

Nikt nie protestuje przeciwko handlowi samemu w sobie, ale przeciw
Moze to aldi bedie mniej szpetne od tych blokow. Nie rozumiem kompletnie idei ktora przyswiecala powstaniu tego czegos na powstancow. Chociaz znajac zycie architekt jedno, wykonawca i prl drugie.
Ja bym to wszystko w #!$%@? wysadzil (ale to tak miedzy nami) i zbudowal od nowa.
@ponton: Jak pamiętam to miejsce to aż prosi się o rząd nowoczesnych kamienic - takich po 5-8 pięter. Chyba by się zmieściły.

Jednak prościej zostawić sraj-trawnik lub postawić blaszaka...