Wpis z mikrobloga

@Xava: ficzery ma zajebiste

Thank you for your purchase! Based on Eagle Tree's proven inertial stabilization and video technology, the Vector Flight Controller + OSD has everything we’ve dreamed about, in one small, lightweight, easy to use product:
 Straightforward to set up and operate "out of the box" with no PC required
 FIXED WING and MULTIROTOR Flight Controller with GPS modes and RTH
 Built-in OSD with COLOR GRAPHICS
@saldatoreafilo:
Szczerze to wszystko oprócz kolorowego OSD ma zwykłe minimOSD i byle jaki klon naze32 :P

Jest obsługa samolotów, multirotorów i innych zabawek

Każde OSD jest przecież konfigurowalne, sensory też przecież można wszędzie podłączyć, co za różnica czy będą one przez FC czy przez odbiornik
@Xava: przy budowie long range dobry fc to podstawa, graty są drogie w #!$%@?, eleresy, fpv. To już droga zabawa. Pewnie gdybym nie miał taranisa, fatsharków i warsztatu to nie zdecydowałbym się. A tak to część kosztów mam za sobą, ale i tak utrata modelu to będzie dramat.
Uparłem się jeszcze na termowizje (300$)
Razem 3 kamery
@Xava: co do minimosd to jeszcze trzeba mieć je wpięte w jakąś pewną instalacje - im więcej detali z różnych parafii tym większa szansa na rozjebkę w jakimś lesie 10km dalej.

Ludzie latają głównie na apm/vector/pixhawk/kanapka od zbiga

Tanie fc się kończą na 250class
@saldatoreafilo: Bo przy oryginalnym pixhawku masz 500% marży jak przy baterii od phantoma (700zł) gdzie taka sama 4s (parametry) bez ich elektroniki (wartej 2$) kosztuje 20$

Ja aż tak daleko nie latam to na chwilę obecną mi nie potrzebne, chociaż skrzydło by mi na to pozwalało a LRS 433MHz mam.. w kartonie

Ta termowizja to już zbędny bajer :P

Z minimOsd nie przesadzaj, tam nie ma co się zepsuć, jeżeli nawali
@Xava: zasilanie planuje podwójne, jako że mam dużo pakietów 3s to napęd zorganizuję 4x 5000mah
4s a pozostała elektronika z 3s 1500 - co umożliwi mi szybowanie w razie w

Co do oryginalnego pixhawka - niestety klony są zawodne, pixhawki trudnodostępne, nie ma sensu się ładować w takie "niewiadomo co będzie"
3dr blokuje aktualizacje, poza tym qc kwiczy
@Xava: można to rozwiązać metodą prób i błędów na zamiennikach ale szkoda wakacji a chciałem polatać lipiec/sierpień.
Do prac nad autonomią wrócę pomiędzy sezonami.
Co do termowizji - skoro mam runcama2 a nokto kosztuje grosze to termo powoduje że projekt dorówna topowym graczom. O ile wszystko zadziała to dodatkowe 300$ to #!$%@?