Wpis z mikrobloga

Mirki, rozglądam się za #xiaomi #redmi3 dla Janusza, biznesmena.
Posprawdzałem kilka cen i tak to wychodzi dla gościa z ulicy, najtańszy kolor, bez dodatków, bez ochrony VAT, bez punktów itd... :

#goldway $119.99
#banggood $139.99
#gearbest $142.99
#ibuygou $154.99
#topone $155.99

Czyli nie ma się co zastanawiać tylko brać u GoldWaya i kciuki za Vat?
Wysyłka standard czy DHL +$12 ale wtedy rozumiem że automatycznie +VAT +opł manip.?
Jakieś hinty jeszcze Panowie?
  • 35
  • Odpowiedz
@vaxx dołącz sobie jeszcze opłatę za zaplacenie vatu dla urzędu celnego, to dodatkowa kasa i musiałem iść 2 razy na pocztę po jedną paczkę żeby to załatwić
  • Odpowiedz
@karpaciarz: ta opłata to raptem kilka złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale za ibg przemawiają też inne kwestie, jak choćby gwarancja, która i tak nie wiem czy działa sprawnie.
  • Odpowiedz
Gwarancja która nie wyparuje. Dostawa w kilka dni DHL bez Vatu (w 99%).


@lukaszlukasz: co to znaczy gwarancja nie wyparuje? A czym się IBG różni od innych sprzedawców typu Goldway czy Banggood? To duże firmy, więc interesu nie zwiną od tak.

ibg ma polska gwarancję, nie wiem jak z innych źródeł,


@karpaciarz: To nie do końca jest prawda. Co to za gwarancja, kiedy nie masz gwarancji, że telefon będzie naprawiany
  • Odpowiedz
@Jelen_Szlachetny: Chodziło mi o sytuacje kiedy Goldway nie chciał odesłać paczki bez zapłaty za naprawę itp. Czytałem że były takie sytuacje. w IBG nie dość że część napraw jest w Pl to jescze nie słyszałem żeby robili takie problemy i jeszcze zwracają koszty wysłania paczki na reklamacje do Chin.
  • Odpowiedz