Wpis z mikrobloga

Mireczki! Mam problem z #wifi i nie mam pojęcia co robić, może ktoś z was spotkał się z czymś podobnym.

Mój laptop (Asus Zenbook, Windows 10) po podłączeniu do routera twierdzi że nie ma internetu. Problem w tym, że ten internet jest, bo tablet i telefon podłączone do tego samego routera nie widzą żadnego problemu. Kilka dni temu nie było tego problemu. Konfiguracja routera ani komputera nie była zmieniana.

Najdziwniejsze jest to, że przy próbie połączenia do dwóch innych sieci wszystko działa dobrze, a w tej jednej nie.

Windows twierdzi że jest podłączony do sieci ale nie mogę się dostać do panelu web routera (192.168.0.1) ani nawet pingi do niego nie dochodzą (z innych urządzeń działa).

Próbowałem restartować, czyść jakieś cache internetowe, aktualizować sterowniki, wyłączyć antywirus - nic nie pomaga.

Czy ktokolwiek jest w stanie mi pomóc?

#komputery #internet #windows #windows10 #asus #pytanie
  • 30
@kartezjusz6644: Podłączałem się do nowej sieci która być może pracuje w standardzie ac (nie mam jak sprawdzić). Może faktycznie uruchomiło to VHT. Albo może jakaś automatyczna aktualizacja systemu lub sterownika to zrobiła.
Pewnie już nie ustalę przyczyny problemu.
No ale wszystko już działa, wielki dzięki za pomoc! :)
@kartezjusz6644: nie zdążyłem sprawdzić czy ma przydzielone IP bo znów zaczęło działać. Użyłem kolejnej porady z internetu i dopaliłem:
netsh int ip reset
Mam nadzieję nie przestanie działać znów za 10 minut...