Wpis z mikrobloga

@Need: Nie napisałeś jak dokładnie się #!$%@?, czy sama gra czy sterownik do karty. U mnie przy 970 wywalało cały sterownik, że obraz ginął i jedynie reset kompa pomagał. Ustawiłem power limit na 80% i zegary -200MHz. Spadku wydajności za bardzo nie zauważyłem, za to nic się już nie wysypuje. Może u Ciebie też pomoże.
@kokosek77 Znaczy gram sobie w #overwatch i wywala mi urządzenie renderujące i wtedy jest ten skok. Wcześniej jak wyłączyłem serwis w windowsie TDR (Timeout Detection Recovery) to dawało mi czarny ekran i dźwięk w tle, a na ekranie "tryb oszczędny" i wtedy pomagał tylko Hard reset. W innych gierach czasami wywalało mi sterownik po czym go przywracało "nvidia kernel drive" i te sprawy. Problem jest też taki, że core clock mogę ustawić
@asd1asd Ok wymusiłem stałe napięcie, ale po co mam odblokowywać kontroler napięcia skoro i tak nie będę nim suwał? Z tego co wiem ogranicza to żywotność karty.
@Need: nie dopisałem ewentualnie. Ogólnie największym wrogiem elektroniki są: wysokie temperatury i ekstremalne OC. Jeśli inne porady podziałają, spoko. Jak nie, to zawsze można dodać parę mV więcej dla stabilności.

Tylko #!$%@? w Overwatch, czy w innych też się tak zachowuje?
@asd1asd Znaczy powiem tak, jak gram w Lola to nic sie takiego nie dzieje, ale to jest mało obciążająca giera. Z tych bardziej to teraz gram przewaznie tylko w OW. W Fallouta 4 jak grałem to czasem wywalało sterownik Nvidii i potem go przywracało.
@asd1asd Ale zdarzało się to tylko od czasu do czasu jednak myślę, że może to być coś z OW, bo dużo ludzi na forum blizzarda reportuje ten błąd jednak niepokoi mnie zachowanie wykresów w Afterburnerze. Tam niżej jak się zjedzie to w momencie skoku mocy wentylatory przestają działać na sec itd. Jakby karta wyłączyła się na sec.
@Need: i tak masz dobrze w porównaniu z innymi graczami. Jak czytam pobieżnie temat na battle.net to ludziom wyłączają się komputery.
Ktoś pisał, że w jego przypadku pomogło v-sync + limit 30fps.
@asd1asd jak wyłączają się kompy to pewnie z powodu przegrzewania się grafy lub procka. Pewnie nie wymieniali past od dawna i tak jest. Wiem, bo kiedyś też mi się tak wylączał, a jak zobaczyłem pasty to były tak zeschniete, że szkoda gadać(ʘʘ)