Wpis z mikrobloga

@jrs2: Interesuje mnie właściwie wszystko na ten temat, więc jeżeli znasz jakieś badania, to chętnie je przejrzę. Nie mam również na myśli badań robiących krzywdę innym, wystarczą mi nawet jakieś obserwacje dzieci, ludzi, itp. To nie musi być coś na 100% udowodnionego. Zakładam, że znajdę coś na ten temat przeszukując książki o psychologii rozwoju, itp. Może znasz jakieś źródła, z których trudno by mi było wydedukować, że tam się coś takiego
@jrs2 poczytaj o wzorcach przywiązania, Bowbly poza oczywistą deprywacją emocjonalną pisał też coś o sensorycznej. Możesz coś znaleźć u neurobiologów- nie jestem ekspertem i czytam tylko popowe książki z tej dziedziny, pamiętam, że było coś u Sacksa.
@marietta335: poszukaj może w metaanalizach jak zmienia się rozwój dziecka na przestrzenii pokoleń (pewnie są takie porównania) i uwzględniają stymulację sensoryczną.
Dodatkowo w książce 'Ciszej proszę' było opistwane badanie odnośnie reakcji zmusłu smaku dzieci na bodziec - ale to dotyczyło aspektu ekstra/introwersji. Chociaz może Ci się też przyda jak dotrzesz do źródła bezpośrednio :)