Wpis z mikrobloga

@MarekKoniarek: Ja mam problem z aktualizacją z 7 do 10 bo kiedyś wymieniłem dysk na SSD. Gdzieś czytałem, że jak się wymieni podzespoły to trzeba zadzwonić do obsługi technicznej. Ale sobie odpuściłem i stwierdziłem, że zostaję na 7 aż komputer nie padnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kornik20082: Próbowałem na różne sposoby zrobić aktualizację. Najpierw przez powiadomienie przez to wkurzające okienko, wszystko się pobierało instalowało i nagle BUM, aktualizacja nieudana i powrót do win7. Potem zrobiłem instalke z USB, wyczyściłem system i wgrałem z USB. Niestety nie udało się aktywować systemu.... Już nie mówiąc o strasznej stabilności. Przez 30 minut użytkowania - kilka bluescrenów... Ostatecznie się poddałem i stwierdziłem, że zostanę na 7, chociaż gdyby nie to że
@MarekKoniarek: Rozumiem, że interesuje cie tylko i wyłącznie legalna opcja, bo z nielegalnymi to sobie chyba każdy radzi.

Miałeś ukrytą partycję recovery z systemem na starym dysku? Żadnych płytek do laptopa, tak? Może skontaktuj się z producentem/sprzedawcą co wtedy robić?

Jak masz legalny system i masz na to papier to po prostu zadzwoń do MS - powinien być polski, niedrogi numer. Wyjdzie ci to chyba najszybciej bez dłubania w kompie i
@carbyne: ktoś wyżej podał link do wyciągnięcia klucza z BIOSu i tak powoli będę robił tylko muszę znaleźć drugiego pendrive bo nie mam stacji cd/dvd żeby odpalić hirens boot.

Zadzwoniłbym, ale to laptop kogoś z rodziny i nie mam przy sobie żadnych papierow, a nie wiem jakich danych potrzebują.
@MarekKoniarek: tak patrząc ile multum tego na necie jest krok po kroku, to lenistwo niektórych jest po prostu powalające. A myślałem, że ja mam z tym problem... Angielski widać umiesz, skoro odczytałeś.
@carbyne: najlepiej było z xp.Wystarczylo wpisać pierwszy lepszy klucz z wyników Google i nie aktualizować wybranych aktualizacji systemu.
Dawno nie instalowalem systemu windows, bo teraz przeważnie same laptopy z funkcją recovery, a sam siedzę na linuksie.