Wpis z mikrobloga

Mireczki, rezerwowal ktoś z was może kiedyś pokój w #hotel #mercure w Warszawie centralnej? Ostatnio właśnie chciałem to zrobić i woła o podanie danych karty płatniczej i nie wiem czy to bezpieczne. Chcialem zamawiać przez booking.com. Da się to jakoś obejść czy trzeba podawać? #pytanie #nocleg
  • 10
@blichaar: booking.com to globalna firma która obraca milionami dziennie. Myślisz że pokuszą się na twoje kilka stów na karcie?


Bardziej bym się obawiał że ktoś Ci np zrobi zdjęcie karty i w necie zapłaci.
@emtei: wiem, że może przesadzam, ale nigdy nie miałem do czynienia z czymś takim. Pierwszy raz przy rezerwacji wymagają karty i nie wiedziałem czy to bezpieczna forma
@blichaar: w wielu hotelach używają karty jako formy kaucji. Czyli przy rejestracji blokują Ci na koncie 100zl na poczet kasy wydanej w barku / na pranie itp. Ale nie mogą tego zrobić bez twojej zgody więc spokojnie
@blichaar: jeśli hotel ustawił sobie na bookingu, że trzeba podać, to niestety nie ominiesz tego. Możesz natomiast poszukać tego samego hotelu na innym serwisie rezerwacji noclegów np. bookapart.com :)