Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 4 13.06-19.06.2016
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Tydzień obfitujący w świetne utwory, na liście można spotkać nazwiska z "ekstraklasy" edmowskiej, ale ustępują miejsca mniej znanym producentom. Od razu muszę napisać - nie ma premier od Calvina Harrisa i Tiesto, nie podeszły mi.

16. Firebeatz & Fafaq - Sir Duke (Festival Extended Mix) || Data Wydania: 13.06.2016 Wydawnictwo: SPINNIN' RECORDS || #bigroom #polskieedm
Zajebisty break od naszego Fafaqa i przeciętny drop od Firebeatz, zdążyłem się już do tego przyzwyczaić :p. Zdaje się, że Fafaq jak i Skytech już na dobre weszli do stajni Spinnin.

15. Robin Schulz & J.U.D.G.E. - Show Me Love (Calvo Remix) || Data Wydania: 17.06.2016 Wydawnictwo: Tonspiel || #house #futurehouse
Kolejny remix wielkiego hitu od Schulza. Tym razem w futurehousowych rytmach przedstawionych przez Calvo. Zostawił to, co najlepsze z oryginału - wokal i główny motyw okraszając go swoimi samplami i future housowym dropem ala Don Diablo. Po klubach będzie latać.

14. Kenneth G feat. Ilang - We Are One (Extended Mix) || Data Wydania: 13.06.2016 Wydawnictwo: Armada Trice || #bigroomprogressivehouse
Na prawdę dobry bigroom, ze świetnym, wpadającym w ucho motywem głównym, który mi teraz chodzi po głowie. Do tego dobry, wokalny break i można nucić pod nosem.

13. Martin Garrix - Oops (Original Mix) || Data Wydania: 16.06.2016 Darmowe Wydanie || #bigroomprogressivehouse
Darmówka od Marcina. Co prawda nie podobają mi się te 8bitowe dźwięki na początku, ale sam motyw główny jest bardzo przyjemny. Miły followup do Forbidden Voices .

12. Tom Staar & NEW ID - Disappear (Extended Mix) || Data Wydania: 13.06.2016 Wydawnictwo: SPRS || #bigroomprogressivehouse
Kolejny followup w zestawieniu, tym razem Bora . Panowie przyzwyczaili nas do świetnych, lekko groovujących dźwięków i tak też jest i tym razem.

11. Zara Larsson & MNEK - Never Forget You (Riggi & Piros Remix) || Data Wydania: 16.06.2016 Darmowe Wydanie|| #trap #futurebass
Jest i lekkie zaskoczenie. Po tych panach spodziewam się raczej house, nie futurebassu, co nie zmienia faktu, że jest to na prawdę dobra produkcja. Bardzo duża zasługa w tym świetnych partii wokalnych, ale nie ma co zabierać zasług tym dwóm remixerom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

10. Sagan - Happiness (Extended Mix) || Data Wydania: 13.06.2016 Wydawnictwo: HEXAGON || #house #futurehouse
Kolejny, świetny future z Hexagonu. Potężne dźwięki wprowadzające powiew świeżości w tym młodym stylu.

9. Khrebto - Rio De Janeiro (Original Mix) || Data Wydania: 18.06.2016 Darmowe Wydanie || #house
Szczerze mówiąc to od czasów Got the Love nie słyszałem żadnego nowego utworu od Khrebto, ale warto było trochę poczekać. Uwielbiam house tego typu, energiczne pianino, świetny saksofon i miłe wstawki wokalne.

8. Cash Cash feat Fitz of Fitz & The Tantrums - Broken Drum (Extended Mix) || Data Wydania: 17.06.2016 Wydawnictwo: Big Beat Records || #house
Podobny stylistycznie utwór do poprzedniego, jednak jest tu jeszcze więcej energii, jeszcze więcej saksofonu no i oczywiście miły wokal. Melodia na dropie jest przekozacka ( ͡° ͜ʖ ͡°).

7. Quintino x Cheat Codes - Can't Fight It (Original Mix) || Data Wydania: 17.06.2016 Wydawnictwo: SPINNIN' RECORDS || #house
Widzę, co tu Spinnin wykombinowało ( ͡° ͜ʖ ͡°). Quintino po swoim Freak i Cheat Codes po SEX musieli połączyć siły i wydać jakiś sztos. No i wydali, normalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

6. Merk & Kremont feat. Steffen Morrison - Don't Need No Money (Extended Mix) || Data Wydania: 17.06.2016 Wydawnictwo: SPINNIN' RECORDS || #house
Kolejny killer na liście ( ͡° ͜ʖ ͡°). Merk & Kremonta uwielbiam i nie dziwię się dlaczego :). Połączenie lekko bigroomowskich dźwięków z housem często wychodzi dobrze, ale w tym wypadku jest wyjątkowo. Dobry wokal, melodia na odpowiednim poziomie, ciekawe breaki i sam pomysł na utwór. Będzie hit.

5. Sander van Doorn - You're Not Alone (Original Mix) || Data Wydania: 13.06.2016 Wydawnictwo: DOORN RECORDS || #fidgethouse #basshouse
Sander Ty debilu, masz teraz jeszcze więcej hejterów xD. Porwał się na klasyk muzyki elektronicznej i zaprezentował swoją, odświeżoną wersję wielkiego hitu od ATB (chociaż Niemiec też samplował oryginał od Olive) . Wiecie co? Ja to kupuję ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co z tego, że słychać tutaj tyle basu, że Oliver Heldens musiał maczać przy tym paluszki ( ͡° ͜ʖ ͡°).

4. Ummet Ozcan - Wickerman (Extended Mix) || Data Wydania: 13.06.2016 Wydawnictwo: Musical Freedom || ##!$%@?
Turka #!$%@?ło xD. Wcisnął do utworu: electro, trap, progressivehouse w wersji bigroom-groove, gdzieś tam w tle słychać nawet elementy tech housowe. Dla fana #edm słucha się bardzo przyjemnie tej produkcji, ale jakby wydano festival mix z ostatniego dropu to byłbym też wniebowzięty.

3. EDX - Roadkill (EDX's Ibiza Sunrise Remix) || Data Wydania: 13.06.2016 Wydawnictwo: SPINNIN' DEEP || #deephouse
No i to jest deephouse panie i panowie. Nowy mix od EDXa i kapcie spadają. O ile na prawdę mało która produkcja od tego pana mi się wkręca, o tyle jak już siądzie, to na amen. Biję się w pierś i będę w niego już zawsze wierzył ( ͡° ͜ʖ ͡°).

2. Dirty South feat. ANIMA! - All Of Us (Original Mix) || Data Wydania: 17.06.2016 Wydawnictwo: Phazing|| #progressivehouse
Drugie miejsce trochę za nazwisko i trochę za to, że już dawno nie wrzucałem czystego progressiva. Dragana uwielbiam za ostatni album i wcześniejsze single. Teraz wykręcił też super kawałek, wokal jest cudowny, drop jedyny w swoim rodzaju z niesamowitym klimatem. Idzie się zatracić w melodii. Polecam.

1. [Paris Blohm - Something About You (feat. Blondfire) [Conro's Ultra Miami 2016 Remix]](https://www.youtube.com/watch?v=g3eh-5dOkCQ) || Data Wydania: 15.06.2016 Wydawnictwo: Revealed Recordings || #trap #futurebass
Tak, to dopiero wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°). RIPa zakatowałem już doszczętnie, teraz trzeba posłuchać legalnej ( ͡° ͜ʖ ͡°) kopii. Motyw przewodni tegorocznego #umf Miami nie mógł być zły, no i nie jest, jest wybitny :). Tysiąc razy lepszy od oryginału.

Jak widać jest to jedno z lepszych wydań #weeklytopedm w całej jego historii. Komentujcie i dzielcie się tą muzyką, bo warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Link do paczki

#edm #muzyka #umf #muzykaelektroniczna
  • 1
Turka #!$%@?ło xD


@Delus: jego to #!$%@?ło ostro z tym Wickermanem ale motyw z 2:04 gniecie wszystko. Niesamowity klimat idealnie pasujący do imprezy jaką jest Sensation - mam nadzieję, że w Amsterdamie ktoś to zagra :D

Dzięki za kolejną wrzutkę, szkoda tylko, że zawsze jak jest nowa to akurat nie ma mnie przy kompie i odsłuchy robię dopiero w pracy ;f

A odświeżony klasyk przez Sandera też kupuję ;)