Wpis z mikrobloga

#dziendobry i #dowidzenia - czas opuścić #kotlinaklodzka i zakończyć #wakacje

Małe podsumowanie i spostrzeżenia:
1. Jest tu zdecydowanie chłodniej niż w reszcie kraju. 5st mniej to norma. Ale to na plus!
2. Trochę zakwasy na łydkach z początku dokuczały po bieganiu po górach, ale teraz to bym mógł i z 20km górami przejść :)
3. Nie najgorsze oznakowanie do atrakcji. W zasadzie wszędzie można trafić.
4. Drogi inne niż krajowe są fatalne najczęściej :( Zdecydowanie lepiej nadłożyć kilometrów i jechać głównymi, niż próbować na skróty.
5. Na górskich drogach uważać trzeba na autobusy i ciężarówki - fajnie, jak obok siedzi pasażer(ka) i patrzy na drogę, bo zza lewych zakrętów widzi szybciej zagrożenie (dziękuję).
6. Czasami, żeby wjechać pod górę trzeba zjechać drogą w dół ;) (Jak ktoś czytał, to coś na ten temat Qwilleran wie ;) )
7. Jazda w chmurach jest bajeczna :)
8. W weekendy masa ludzi. Na zwiedzaniu dużo wycieczek szkolnych. A jak nie szkolnych, to podpitych emerytów. Trudno trafić na spoko grupę, do której można się przyłączyć jako indywidualista.
9. Zwiedzone (te, co do których warto skomentować):
9.A. Jaskinia Niedźwiedzia - najbardziej urokliwe miejsce ze wszystkich. Straszą potrzebą rezerwacji biletów, ale nie ma się co przejmować.
9.B. Twierdza Kłodzka - podziemia są świetne, ale i wymagają troszkę sprawności fizycznej. Fajnie się przy tym można bawić.
9.C. Osówka - robi wrażenie. Walim - już mniejsze, choć tam trochę więcej prezentacji medialnych.
9.D. Szczeliniec - nie taki straszny w podejściu i zejściu jak go malują.
9.E. Błędne Skały - korki, korki i korki :( Mniej się ogląda niż patrzy, gdzie iść.
9.F. Szczytnik - zamek niedostępny do zwiedzania :(. Platforma widokowa ładnie usytuowana. Na pewno miejsce mało znane (dziękuję przewodniczce za pokazanie).
9.G. Ogród Japoński - urokliwe miejsce, z którego żal wychodzić. Szczególnie, jak ktoś lubi dużo wody w ogrodzie.
9.H. Kopalnia w Nowej Rudzie - nie zabierajcie tam małych dzieci (<4lat). Ciekawe miejsce
9.I. Złoty stok - więcej szumu, niż wrażenia.
9.J. Poza tym jeszcze miasta, parki - dużo by opisywać.
9 i 1/2. Przewodnicy są przeróżni. Od takich zapaleńców, co od dzieciaka bawili się w miejscach, w których oprowadzają, których historia jest związana z tymi miejscami, po takich, którzy próbują być śmieszni, ale marnie im to wychodzi.
10. Zwiedzanie wszelkich podziemi mija szybciej, niż się wydaje. Jakby czas nabierał zupełnie innego wymiaru.
11. Na obszarze 30km cena paliwa potrafi się różnić nawet o 20 groszy (w jednej sieci)! Najtaniej było przed Kłodzkiem od strony Nowej Rudy.

Dziękuję wszystkim, którzy mi polecali miejsca, szczególnie tym, którzy ponadto ofiarowali czas, cierpliwość i poświęcenie. Przepraszam za wszelkie szkody, jakie tu wyrządziłem swoją obecnością (mam nadzieję, że nietrwałe ;) ). Mam nadzieję, że w pamięci pozostaną tylko miłe i urokliwe chwile. Na pewno wszystko, co tu widziałem, będę z sentymentem wspominał i polecę wypoczynek w Kotlinie każdej osobie, bo warto. Na pamiątkę zabieram ze sobą trochę tutejszego błota (na butach i spodniach) ;)
Z chęcią bym tu został na dłużej, ale trzeba też zrobić miejsce dla innych ;)
D.....a - #dziendobry i #dowidzenia - czas opuścić #kotlinaklodzka i zakończyć #wakac...

źródło: comment_IMjlpBitk1JVxigyraAe1A6lD685EBXH.jpg

Pobierz
  • 12
@math1982: Nie, to był kolo - przewodnik. Ale chyba był świadomy, bo na początku już zastrzegł, że jak się jego żarty nie podobają, to można powiedzieć i się zamknie. Ale nikt nie miał odwagi zrobić mu tej przykrości, a nawet - echhh - znalazł się jeden czy dwóch, którzy mu zaczęli wtórować.