Wpis z mikrobloga

Mireczki, taka decyzja przed Wami. Macie stabilną i komfortową pracę za 2500 netto w korpo, umowa o prace itd. Pojawia się propozycja pracy w branży, która cię interesuje i jest szansa na rozwój, ale warunki są gorsze 2200 netto umowa o dzieło i twój przyszły szef to burak. Co wybieracie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ankieta #pytanie #pracbaza #wygryw #przegryw

którą opcje wygrywu wybierasz

  • Biorę nowa oferte 15.4% (255)
  • Zostaje i szukam innej, lepszej oferty 84.6% (1398)

Oddanych głosów: 1653

  • 23
@bronsonbourne: o masakra, sama nie wiem, co bym zrobiła, w sumie 300 to nie jest jakaś duża różnica na rzecz robienia tego, co Cię interesuje, ale powinna być zasada, że nigdy przenigdy w dół (chyba że masz perspektywę podwyżek w nowej, a w starej nie, ale tego nigdy nie przewidzisz przeca), no i umowa o dzieło, szef burak...
Ja osobiście nie ryzykowałabym ze względu na formę umowy, szukałabym w opór dalej.
@bronsonbourne: jeśli praktyczne doświadczenie jest ważne i zaprocentuje, to przebolejesz te 300 zł i szybko odrobisz w kolejnej robocie (ustaw sobie tylko przypomnienie na za 3-6 miesięcy, żeby szukać nowej roboty, a CV aktualizuj na bieżąco)

@bronsonbourne: A broń boże zmieniać pracę, czuć tu januszem motzno ( ͡º ͜ʖ͡º) praca w branży (zauważ że nie powiedziałeś w zainteresowaniach) nie zrekompensuje ci braku ubezpieczenia, braku składek, 4 kafli na rok mniej i straconych nerwów w robocie. Uważaj na złe zmiany pracy. Ja źle zmieniłem (choć trochę nie miałem wyboru) i do tej pory się nie mogę pozbierać (,)