Wpis z mikrobloga

PKP to jednak dalej komuna. Kupuję bilet miesiąc wcześniej, żeby w TLK siedzieć w wagonie bezprzedziałowym, bo przedziały to jest dramat, szczególnie w takie upały. Wsiadam do pociągu, wagonu nie ma. Następuje #!$%@? konduktora i jego arcygenialna odpowiedź, parafrazując:
-Panie wagon ma zaplanowaną od dawna naprawę.
- To jak jest zaplanowana od dawna, to czemu do ciężkiej cholery sprzedajecie do niego bilety?
- Bo nie ma go tylko 2 tygodnie, a zmiana tego w systemie to koszty, bo to wprowadza inna spółka.
Kurtyna.

No #!$%@? janusze biznesu. To utrata szacunku #!$%@? pasażerów to dla Was mniejszy koszt?

I tak kupiłem bilet bezprzedziałowy przy oknie, a siedzę w milionie stopni w przedziale. Przy korytarzu.

#pkp #januszebiznesu #cebula
  • 25
@Andczej: wiesz, drugi raz taka sytuacja ;) jesteś ze środka? Mapa może napiszę, ale za konduktorem nie będę gonił, bo kolano spieprzone, dlatego zależało mi na braku przedziału. Wystarczy czy za mało?
@Blue_PSH: Może być za mało ale nie musi, niestety to poświadczenie braku miejsca jest dość ważne w tej sytuacji.

jesteś ze środka?


Nie, zależy mi na tym żeby zgłaszać takie rzeczy do UTK, im więcej skarg tym większe kary spadają na przewoźników, przez co jest lepiej.
A ludzie niestety pojęczą i tyle, nigdzie nie zgłoszą.
@Andczej: robię małą gównoburzę na ich fejsie, jak się konduktor pojawi to wezmę od niego zaświadczenie i nazwisko, chętnie je umieszczę za tą jakże fachową odpowiedź. Nawet butelki wody w ramach rekompensaty nie wysłali
@Blue_PSH: ciesz się ,że chociaż w przedziale a mogłeś jechać na korytarzu (ʘʘ). Ech te tlk to tylko zaorać ale do takich metropolii jak Kielce i toto jeździ... No chyba ,że z przesiadką na kraków to wtedy jedzie się jak człowiek intercity z klimą. Ja nie wiem ,że jednego dobrego pociągu dziennie nawet sklecić nie mogą....
@Andczej: cebula - połowę taniej, niedużo wolniej, a w tych bezprzedziałowych komfort akceptowalny. Ale jakbym wiedział, że tak będzie to byłoby EIP - dużo jeżdżę, wiec jak można taniej to fajnie, ale nie w takich warunkach.