Wpis z mikrobloga

- bądź mną
- bądź Żydem
- bądź libkiem zakochanym w Zachodniej kulturze, w tym kulturze biznesowej
- bądź przeciwko #dobrazmiana i #januszebiznesu
- zapostuj że widząc dziadostwo w funkcjonalnościach polskich banków spółdzielczych cieszysz się że banki w Polsce są głównie zagraniczne (tak jak firmy kurierskie czy handel)
- mocno spieraj się o temat
- patrz jak wątek zamienia się w lawinę syfu, wycieczek osobistych i czytania że jesteś Żydem (jakbyś sam nie wiedział)
- skończ jako "polonofob oraz propagator nienawiści z powodów narodowościowych" i "niewdzięczna społeczna menda"

http://www.wykop.pl/wpis/18316065/przeczytalem-te-oto-gorzkiezale-http-www-wykop-pl-/

#wpolsceniemaantysemityzmu #shitwykopsays
  • 31
@Zwanek: Tu się urodziłem, tu sporo mieszkam, mam obywatelstwo polskie. Religijnie nie mam dość cierpliwości do wszystkich zwyczajów itp. (nie wolno wchodzić w Szabas na internety ( )), ale dla mnie to jest coś większego.

Analogia? Wyobraź sobie takiego dumnego Amerykanina. Gość też by czasami coś zrobił lub czegoś nie zrobił, bo "to nie jest zgodne z amerykańskim stylem życia". W tej chwili pomyślałem o
@bygsyti: Czy mi się wydaje, czy "...ci idioci tego nie sprawdzają..." i jeśli tylko, ktoś nie jest przywiązany do innej wiary to może sobie załatwić obywatelstwo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dpdp: Odpowiem: takich cwaniaczków jak Ty jest trochę i Izrael broni się przed nimi.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie mówię że robi to w sposób doskonały, ale jak najbardziej daje radę.
Dlatego jeśli zakładasz "załatwię sobie hehe obywatelstwo Izraela", to jednak odpuść.
@bygsyti: Mi osobiście się nie chce/nie widzę sensu choćby dlatego, że paszport Izraela chyba zbyt wielu granic nie otwiera, ale po przeczytaniu opisu procedury wydała mi się jakaś nazbyt łatwa i jestem pewny, że jacyś ludzie kombinują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pan_sting:
@Dpdp:
Gdybyś rozważał sprawę czysto praktycznie, to obywatelstwo Izraela ma jedną piękną cechę: brak ekstradycji. Dlatego też sito jest dość gęste, a procedura nie jest banalna.
Albo jesteś Żydem w sensie pochodzenia, albo nie.
Jeśli jesteś, to musisz to udowodnić (tak, gminy mają papiery).
Jeśli nie jesteś, to czeka konwersja (nie, to nie jest banał).

W każdej sytuacji Państwo Izrael sprawdza kto te papiery dostaje, między innymi na okoliczność
@bygsyti: Gdybym kiedyś planował jakieś większe przestępstwa to będę pamiętał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ważne by się tam na jakiś czas przeprowadzić przed tym jak wyjdzie na jaw ( ͡° ͜ʖ ͡°)